اگر موفق به کسب نمره قبولی در تافل نشوید چه؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می داند بسیاری از داوطلبین تافل این سوال را می پرسند اگر موفق به کسب نمره قبولی در تافل نشوید چه؟ با ما باشید تا جواب این سوال را بدست اورید.

اما اگر موفق به کسب نمره قبولی در تافل نشوید چه؟

اگر موفق به کسب نمره قبولی در تافل نشوید چه؟
اگر موفق به کسب نمره قبولی در تافل نشوید چه؟


گاهی، حتی اگر شما بیش ترین تلاش خود را کرده باشید هم نمی توانید آن امتیاز تافل خود را که هدفتان بود کسب کنید. اما نگران نباشید – هنوز هم گزینه هایی در اختیار دارید! اگر امتیاز تافل شما به آن اندازه ای که امیدوار بودید بالا نشد در این جا تعدادی سوال آورده شده است تا از خود بپرسید.
۱: آیا شما حتماً باید امتیازی را که هدف قرار داده اید کسب کنید؟
اگرچه گرفتن امتیازی که هدف قرار داده اید، به شما این اطمینان را می دهد که با حداقل الزامات تافل برای پذیرش در مدرسه رو به رو شوید، احتمال دارد که در واقع لازم نباشد تا برای قبولی در تمام (یا حداقل بیش تر) مدارس خود، آن امتیازی را که هدفتان است کسب کنید.

۲: چه قدر به کسب امتیازی که هدف قرار داده اید نزدیک شده اید؟
عامل دیگری که در نظر می گیرید این است که تا چه اندازه به کسب امتیازی که در تافل هدف قرار داده اید نزدیک شده اید.
اگر شما در امتحان تافل شرکت کردید و ۱-۲ امتیاز از امتیازی که هدفتان بود، کم داشتید، در این جا دو تا از بهترین گزینه ها برایتان آورده شده است:
• با هر کدام از مدارسی که حداقل الزامات تافل آن ها را کسب نکردید، تماس برقرار کنید
• برای بازبینی امتیاز تافل پول پرداخت کنید (به زودی)
اول، تلاش کنید تا با هر کدام از مدارسی که شما الزامات مربوط به تافل آن ها را کسب نکردید تماس برقرار کنید و متوجه شوید که آیا برای متقاضیانِ با نمره ی تافل کمی پایین تر استثنا قائل می شوند یا خیر. احتمال دارد که بعضی مدارس مایل به بازبینی (و احتمالاً قبول) درخواست های با نمرات تافل پایین تر باشند.
۳: بقیه ی درخواست شما تا چه حد قوی است؟
در نهایت، اگر شما در امتحان تافل شرکت کرده اید اما نمی خواهید که دوباره در آن شرکت کنید، چگونگی قوی بودن بقیه ی درخواست پذیرشِ خود گاهی می تواند باعث شود که کمیته ی قبولی طرف شما باشد، حتی اگر امتیاز تافل شما کمی پایین تر از آن چیزی باشد که مدرسه می خواهد.
حواستان باشد که این نکته در کل فقط برای برنامه هایی جواب می دهد که نمرات تافل مخصوصی را پیشنهاد می کنند، نه الزام. اگر شما حداقل نمره ی مورد نیاز تافل را در مدرسه ی خود کسب نکنید، برای قبولی واجد شرایط نخواهید بود، حتی اگر درخواست نامه ی کلی تان قوی باشد. (گفته می شور که احتمال دارد برای پذیرش شرطی واجد شرایط باشید.)