برای آموزش تافل چه اطلاعاتی لازم است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می داند بسیار از شما این سوال را دارید که برای آموزش تافل چه اطلاعاتی لازم است؟ ما همه اطلاعات لازم در مورد تافل را به صورت جامع در این مقاله می آوریم. پس حتما با ما همراه باشید.

برای آموزش تافل چه اطلاعاتی لازم است؟
برای آموزش تافل چه اطلاعاتی لازم است؟

پس برای آموزش تافل چه اطلاعاتی لازم است؟

ثابت کردن تسلط بر زبان انگلیسی گامی خیلی مهم برای آمدن به ایالات متحده برای کالج یا دانشگاه است- هدفی که نافذتر و دائماً رقابتی تر می شود.

دانشگاه های آمریکا از آزمون انگلیسی به عنوان زبانی خارجی که به نام تافل شناخته می شود به عنوان معیاری برای عملکرد انگلیسی استفاده می کنند. این آزمون استانداردسازی شده توسط مؤسسه ی خدمات آزمونهای تحصیلی (ETS) در مراکز آزمون ۱۶۵ کشور گرفته می شود. معمولاً به صورت اینترنتی ارائه می شود (و به آزمون iBT یا آزمون اینترنتی معروف است)، اما گاهی اوقات هنوز در قالب کاغذی عرضه می شود (PBT- آزمون کاغذی).

نسخه IBT  آزمون چهار مهارت را ارزیابی می کنند- رایتینگ، لیسنینگ، ریدینگ و اسپیکینگ- اما جمع نمرات مختلفی دارند که دانش آموزان می توانند کسب کنند. تافل iBT جمع نمره ی ۱۲۰ را دارد- برای هر بخش ۳۰ امتیاز.

در برخی دانشگاه ها از جمله دانشگاه Binghamton و دانشگاه St. Louis یک نمره ی تافل به جای نمره ی SAT یا ACT مورد نیاز است- با اینکه این استنثنایی متداول نیست. (موسسات پرطرفدار برای دانشجویان بین المللی، از جمله دانشگاه Southern California و Illinois Institute of Technology گزارش کرده اند که هنوز این روند را قبول نکرده اند.)

بر اساس اعلام ETS یکبار شرکت کردن در تافل بین ۱۶۰ تا ۲۵۰ دلار هزینه خواهد داشت، و آماده شدن برای آزمون می تواند هزینه ی بیشتری هم داشته باشد. متخصصین می گویند؛ در بازار رقابتی امروز برای تحصیلات تکمیلی، آماده سازی شدید برای تافل متداول است. بسیاری می گویند: «قبلاً اینطور بود که اگر آن را می داشتید جلو بودید، اما امروزه اگر آن را نداشته باشد عقب هستید، چون همه برای آزمون آماده می شود. رقابت سخت شده است.»

با اینحال اخبار خوب اینست که با درس خواندن سخت کوشانه بسیاری از دانشجویان قادر هستند تا توانایی زبانی خود را بهبود ببخشند و ملزومات برای نمره را فراهم کنند.

شما می توانید نکته های خوبی را پیدا کنید که به شما در آماده شدن کمک می کنند.

پیش از آزمون تافل با انواع سوالات آشنا شوید

هر کدام از بخشهای آزمون محدودیت زمانی دارد و شما می خواهید که بیشترین استفاده را از زمان داده شده بکنید. بخشی از فرآیند آماده سازی خود را برای آشنا شدن با دستورالعملهای هر بخش و اینکه پرسشها چگونه مطرح شده اند، صرف کنید. سپس می توانید به جای بررسی دستورالعملها از همه ی زمان خود برای پاسخ دادن به پرسشها استفاده کنید.

درک مطلب ریدینگ

اول متن را اجمالی بخوانید تا از ایده ی اصلی باخبر شوید. همیشه می توانید به عقب بازگردید و به جزئیات نگاه بیاندازید. اول پرسشهایی را پاسخ دهید که راجع به واژگان و دستورالعملها می پرسند. سپس بر روی سؤالاتی کار کنید که از شما راجع به ایده ی اصلی می پرسند یا می خواهند که حدس بزنید. شما در ۵۵ دقیقه به ۵۰ سؤال پاسخ خواهید داد.

ساختار و عبارات کتبی

به آسان ترین، واضح ترین راه برای ابراز یک ایده فکر کنید. اگر گزینه ای برای جواب ناشیانه یا بیش از حد پیچیده به نظر می آِد، احتمالش هست که غلط باشند. دستور زبان خود را برای این بخش از آزمون بهتر کنید. ۲۵ دقیقه وقت خواهید داشت برای کامل کردن ۴۰ پرسش.

درک مطلب لیسنینگ

تا آنجا که می توانید با زبان انگلیسی آشنا شوید، از جمله یادگیری واژگان و اصطلاحات. کار کردن با زبان را در زندگی روزمره تمرین کنید؛ این به شما کمک می کند با آن راحت تر شوید و آن را بهتر درک کنید. این ۵۰ سؤال بین ۳۰ تا ۴۰ دقیقه برای کامل کردن زمان می برند.

رایتینگ

برنامه ریزی برای چند دقیقه پیش از رایتینگ به شما کمک می کند تا مقاله ای متمرکز تر و سازماندهی شده تر بنویسید. مهم است که ایده های خود را درست کرده و آن ها را به طرزی واضح، با استفاده از مثالهایی برای پشتیبانی از آنها ابراز کنید. با اینکه مقاله لازم نیست از لحاظ گرامری عاری از خطا باشد اما تلاش کنید حتی الامکان کم خطا کنید. همیشه چند دقیقه را برای نمونه خوانی در آخر کار خود حفظ کنید. شما ۳۰ دقیقه وقت برای مرتب کردن و نوشتن موضوعتان وقت دارید.

 

کارهایی که برای تافل باید انجام داد

یادداشت برداری

درست مثل هر کلاس درس دانشگاهی دیگر به شما اجازه داده خواهد شد که از آنچه در طول آزمون می شنوید و می خوانید یادداشت بردارید و سپس در هنگام جواب دادت به پرسشها از یادداشت های خود استفاد کنید.

رایتینگ

در آی بی تی، آزمون رایتینگ ۵۰ دقیقه است و دو تسک دارد. برای یک تسک به مدت ۳۰ دقیقه به طور مستقل می نویسید تا یک نظر در موضوع را حمایت کنید. برای تسک بعدی ۲۰ دقیقه در جواب به چیزهایی که می شنوید و می خوانید، می نویسید. باید قادر باشید تا بر روی کیبورد تایپ کرده و پاسخهای نوشتاری خود را وارد کنید.

لیسنینگ

در طول آزمون لیسنینگ که بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول دارد، باید به ۵ یا ۶ سؤال بر اساس سخنرانی ها و مکالمات جواب دهید، هر کدام بین سه تا پنج دقیقه طول می کشد. شما بیش از یک لهجه ی بومی را برای انگلیسی خواهید شنید.

اسپیکینگ

در طول آزمون اسپیکینگ ۲۰ دقیقه را برای پاسخ دادن به ۶ تسک خواهد گذراند. با هر تسک زمانی کوتاه خواهید داشت تا افکار خود را پیش از جواب دادن مرتب کنید. دو تسک از شما می خواهد راجع به موضوعی آشنا صحبت کنید. چهار تسک دیگر جامع خواند بود و از شما می خواهند در پاسخ به چیزهایی که شنیده یا خوانده اید، صحبت کنید.

ریدینگ

شما واژه نامه ای دریافت خواهید کرد که کلمات کلیدی مشخصی را در آزمون ریدینگ تعریف می کند. آزمون بین ۶۰ تا ۱۰۰ دقیقه طول می کشد . به شما ۳، ۴ یا ۵ متن از کتابهای دانشگاهی داده می شود و به ۱۲ تا ۱۴ پرسش جواب خواهید داد که بر اساس هر کدام از متن ها هستند.

کاری کنید آماده سازی تان برای تافل نتیجه بخش باشد

بیشترین بهره برداری را از زمانی که برای آزمون تافل صرف می کنید، داشته باشید. چه در آزمون کاغذی و چه در آزمون اینترنتی شرکت می کنید، آماده سازی با ملاحظه و همراه با اندیشه در نمره ی تافلی که کسب می کنید نمایان خواهد شد.