آزمون ales چیست ?

آزمون ales چیست ؟
آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آزمون ALES یا آلس به زبان ترکی استانبولی است. در این دوره ها از منابع آزمون ALES ، نمونه سوالات آزمون آلس گرفته تا تاریخ آزمون آلس و هزینه آزمون آلس را به زبان آموزان توضیح داده می شود و با آنها کار می شوند تا دیگر به خوبی بدانند که آزمون ales چیست ؟ اگرچه اگر شما هم از دوست دارید در مورد جواب سوال آزمون ales چیست بیشتر بدانید بهتر است این مطلب را تا انتها بخوانید.
آزمون ales چیست؟
دانشگاه های کشور ترکیه از نظر جذب دانشجو به دو دسته اصلی تقسیم بندی می شوند. برخی از آنها نیاز به آزمون آلس دارند و برخی دیگر از آزمون های جایگزین استفاده می کنند. آزمون ALES برای کسانی است که قصد دارند در مقاطع بالاتر از لیسانس شرکت کنند و به فعالیت آکادمیک خود ادامه دهند. معمولا اگر شما قصد داشته باشید در کشور ترکیه به عنوان استاد دانشگاه ، استادیار ، محقق و یا هر مقام علمی دیگری حضور داشته باشید باید مدرک آزمون ALES را داشته باشید. تاریخ آزمون ALES معمولا دو بار در سال می باشد که در ماه های November – March برگزار می شود. این آزمون تا سال ۲۰۱۳ تنها در کشور ترکیه ، قبرس و قرقیزستان برگزار می شده است و کسانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند و در خارج از ترکیه هستند باید به کشور ترکیه مراجعه کنند. آزمون ALES تا سه سال اعتبار دارد و شامل ۴ بخش می شود:
ریاضیات ( ۲ بخش ) و بخش مربوط به زبان ( ۲ بخش ) هر بخش شامل ۵۰ سوال می باشد و در کل شما باید به ۲۰۰ سوال پاسخ دهید.این آزمون ۱۸۰ دقیقه به طول می انجامد و هر چهار سوال اشتباه یک سوال درست را از بین می برد.
آموزشگاه زبان ایران آکسفورد سعی کرده که اطلاعات آزمون ALES را به صورت مختصر در این بخش بیان کند. در صورت داشتن هر گونه سوال و اطلاع از نحوه شرکت در دوره های آمادگی آزمون ALES با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.