زبان استرالیا چیست؟

زبان استرالیا چیست؟
شاید همه شما یک صدا بگویید که زبان استرالیایی مسلما انگلیسی است. اما جالب است بدانید زبان رسمی در استرالیا وجود ندارد و زبان انگلیسی استرالیایی به عنوان زبان ملی به حساب می آید. پس زبان استرالیا چیست؟ بر طبق آمار در سال ۲۰۱۱ حدود ۷۶٫۸ % مردم استرالیا به زبان انگلیسی صحبت می کنند. زبان های دیگر همانن زبان های چینی ، زبان عربی ، یونانی و ایتالیایی تشکیل دهنده زبان های استرالیا هستند.
زبان اقیانوسیه را شاید بتوان به طور کلی به سه بخش اصلی تقسیم بندی کرد :
خانواده زبان استرالیایی همانند زبان های اندونزیایی ، زبان هاوایی ، فیلیپینی و ..
زبان مردم بومی اقیانوسیه و استرالیا
زبان گینه ای که مردم گینه نو به آن صحبت می کنند.
بسیاری از ما حتی اسم این زبان ها را به درستی نمی دانیم. اگر چه این زبان ها چندان اهمیت ندارند و زبان های پر کاربردی نیستنند اما بخش قابل توجهی از جمعیت استرالیا با این زبان ها با هم ارتباط برقرار می کنند.
اما زبان انگلیسی استرالیا در ایران را می توانید با آموزشگاه زبان ایران آکسفورد و توسط اساتید Native تجربه کنید. معمولا کسانی که نیاز به مهاجرت و یا ادامه تحصیل در استرالیا را دارند بهتر است حتما با لهجه استرالیایی نیز آشنا شوند چون تقاوت های بسیار زیادی بین این دو لهجه وجود دارد. اما خوشبختانه شما می توانید خود را با این زبان در مدت زمان محدودی آشنا کنید و کم کم پازل زبان استرالیایی خود را کامل کنید. زبان انگلیسی استرالیایی تا حدی اهمیت پیدا کرده که این روز ها یکی از سه لهجه مورد استفاده در آزمون آیلتس استرالیایی است و به همین دلیل اگر به دنبال داشتن نمره بالاتری هستید بهتر است این دوره ها را در نظر داشته باشید و در آنها شرکت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.