نمره خوب در آزمون تافل چیست؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها آموزشگاه زبان که می داند برای شما نمره خوب در آزمون تافل چیست؟ ما تنها موسسه هستیم که اگر شما نمره مورد نظرتان را کسب نکنید کل هزینه دریافتی از شما را به شما عودت می دهیم.

نمره خوب در آزمون تافل چیست؟
نمره خوب در آزمون تافل چیست؟

پس واقعا نمره خوب در آزمون تافل چیست؟

امتیاز تافل برایتان می‌تواند منبعی جدی از اضطراب باشد، نه؟ هفته‌ها منتظر آمدن آن نمره‌ها نشستید و حتی پس از اینکه کارنامه‌ی خود را دریافت کردید ممکن است به شک بیفتید که آیا واقعاً امتیازتان برای یک دانشگاه خوب، کافی است.

هیچ پاسخی برای سؤال «یک نمره‌ی خوب برای تافل چیست؟ »، وجود ندارد. اما اصلاً نترسید. در این مقاله تمام اطلاعاتی را که نیاز دارید تا ارزش نمره‌ی خود در امتحان را بدانید، به شما خواهیم داد.

پس آزمون تافل خود را داده‌اید- تبریک می‌گوییم. یا در فکر شرکت در امتحان هستید و می‌خواهید بدانید که یک نمره‌ی خوب چه می‌تواند باشد. شما تنها نیستید. انتظار ده روزه قبل از اینکه نتایج شما بصورت اینترنتی اعلام شود می‌تواند مأیوس کننده باشد، ولی چیزی که بیشتر باعث یأس می شود اینست که ندانید چگونه این نتایج را تفسیر کنید!

با همه‌ی این اوصاف برخلاف اغلب آزمون‌های دیگری که می‌دهیم، نمی‌توان در آزمون تافل قبول یا رفوزه شد. هیچ گستره‌ی نمره یا نمره‌ی انفرادی در آزمون تافل را نمی‌توان گفت که خوب یا بد است همانطور که هیچ سطحی از زبان انگلیسی ذاتاً خوب یا بد نیست. همه‌ی این‌ها به زبانی که استفاده می‌کنید و مورد مصرف آن بستگی دارد. لذا در این مطلب به چند طریقی نگاه می‌اندازیم که این سؤال را پاسخ دهیم: «نمره‌ی خوب برای آزمون تافل چیست؟»

نمره‌ی خوب برای آزمون تافل چیست؟

خوشبختانه بسیاری از دانشگاه‌ها در بیان امتیاز دقیقی که برای برنامه‌هایشان نیاز دارید بصورت حدسی عمل می‌کنند. (به نمودار امتیازات تافل ما برای مشاهده‌ی امتیاز مورد نیاز برای بسیاری از دانشگاههای برتر ایالات متحده مراجعه کنید.) در تعداد کمی از دانشگاه‌ها شما می‌توانید به راحتی امتیاز مورد نیاز را جستجو کنید، سپس یک آزمون تمرینی تافل بدهید تا ببینید در حال حاضر در کجای ماجرا قرار دارید. حداقل نمره هنوز می‌تواند از دانشگاهی تا دانشگاه دیگر به شدت تغییر کند. برخی دانشگاه‌ها به نمره‌ای کم تا حد ۷۰ امتیاز نیاز دارند و بقیه تا ۱۱۰ امتیاز.

پس برایکسب نمره دقیق خود باید به مشاورین موسسه مراجعه کنید تا مطمئن به سمت تافل قدم بردارید.