امتحان لیسنینگ آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به این سوال می پردازد که امتحان لیسنینگ آیلتس ب چه صورت است و اگر شما هم دوست دارید بدایند این بخش آیلتس چیست پس در ادامه این متن را حتما بخوانید.

امتحان لیسنینگ آیلتس چیست؟
امتحان لیسنینگ آیلتس

اما امتحان لیسنینگ آیلتس

کل لیسنینگ تقریباً ۳۰ دقیقه وقت می برد و به چهار قسمت تقسیم می شود. شما می توانید تمام این قسمت را فقط یک دفعه گوش کنید و به طور عادی بین قسمت‌ها هیچ مکث طولانی‌ای وجود ندارد مگر این که در نوع سؤالات تغییری وجود داشته باشد. دو قسمت اول، بر مبنای انگلیسی عمومی یا اجتماعی هستند؛ قسمت اول معمولاً یک مکالمه است در حالی که قسمت دوم، یا یک صحبت یک نفره است یا یک مصاحبه. قسمت‌های سوم و چهارم به طور عادی بیش تر درباره ی انگلیسی آکادمیک هستند. در قسمت سوم معمولاً چند نفر در حال تعامل با یکدیگر هستند در حالی که قسمت آخر یک کنفرانس، ارائه یا گفتگو است.تعدادی نکات و استراتژی

۱- به معرفی هر تمرین گوش کنید چون این به شما می گوید که لیسنینگ در چه موردی است. این شاید به شما بگوید که چند گویشور مشارکت دارند و باید شما را در جریان بگذارد که آیا یک مکالمه، کنفرانس، گفتگو، و یا پرس و جو است و غیره.

۲- در امتحان به شما زمان آمادگی داده می شود. از این زمان استفاده کنید تا زیر لغات اصلی در سوالات خط بکشید.

۳- به یاد داشته باشید که احتمالاً این لغات اصلی در حالت مشابهی در لیسنینگ ظاهر نخواهند شد. به جای آن، شما باید به عبارات یا لغات با معانی مشابه گوش کنید. برای مثال، شاید سوال دربردارنده ی لغت ‘هواشناسی’ باشد اما گویشور درباره ی ‘باران’، ‘خورشید’ یا ‘اوضاع جوی’ صحبت کند، که البته تمام این لغات با موقعیت های هواشناسی مرتبط هستند.

۴- با این حال، به یاد داشته باشید که شما باید به دقت گوش کنید حتی اگر فکر کنید که جواب‌ها را می‌دانید. این است که لیسنینگ واقعاً درباره‌ی چه چیزی است و نه این که شما فکر می‌کنید باید در چه موردی باشد!

• بعد از این که شما به سؤالات چند گزینه‌ای جواب دادید، همیشه جمله‌ی کامل را بخوانید تا بررسی کنید که آیا از لحاظ گرامری درست است و همان معنایی را دارد که شما می‌خواهید داشته باشد!

• به یاد داشته باشید که ترتیب سوالات تمارین را با جداول، نقشه ها یا نمودارها چک کنید چون اغلب ترتیب شماره گذاری واضحی وجود ندارد.

• قبل از وقت استراحت بعدی در لیسنینگ، توجه کنید که شما باید به چند سوال جواب دهید.