رایتینگ Integrated تافل چیست؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به تحلیل رایتینگ تافل و این سوال که رایتینگ Integrated تافل چیست؟ در این بخش با ما همراه باشید تا این قسمت مهم تافل را بررسی کنیم.

رایتینگ Integrated تافل چیست؟
رایتینگ Integrated تافل چیست؟

اما رایتینگ Integrated تافل چیست؟

دو تسک برای رایتینگ تافل وجود دارد: تسک جامع رایتینگ و تسک Independent رایتینگ. تسک جامع که اول می آید نیازمند این است که مهارت های چندگانه ای را با هم ترکیب کنید. صرفاً نباید قادر به نوشتن انگلیسی باشید بلکه باید بتوانید آن را بخوانید و به آن گوش کنید. به صورت برعکس، تسک مستقل رایتینگ تنها از شما می­خواهد که متنی خلاصه را خوانده و سپس مقاله ای برای توصیف نظرتان راجع به موضوع بنویسید.

خب رایتینگ Integrated تافل دقیقاً شامل چه چیزهایی است؟ شما با خواندن متنی آکادمیک شروع می کنید. این متن حدود ۳۰۰ کلمه دارد و شما سه دقیقه برای خواندن آن وقت خواهید داشت.

سپس به کلیپی صوتی از یک استاد گوش خواهید داد که ارائه ای راجع به موضوعی مشابه متن ارائه می کند. این سخنرانی معمولاً حدود دو دقیقه طول می­کشد و یا موافق نکات مطرح شده در متن است یا مخالف آن­هاست.

شما در آخر ۲۰ دقیقه برای طرح ریزی و درست کردن داستانی کوتاه نزدیک ۱۵۰ تا ۲۲۵ کلمه وقت خواهید داشت. این مقاله باید نکات مطرح شده در سخنرانی را خلاصه کرده و تشریح کند که چگونه آنچه را در متن مکتوب شما حمایت کرده یا به چالش می کشند. شما راجع به نظرات شخصی خود برای این تسک نخواهید نوشت (اگرچه برای تسک مستقل رایتینگ این کار را خواهید کرد).

همزمان که می نویسید، قادر خواهید بود که در صورت نیاز به متن ریدینگ مجدداً نگاهی بیاندازید. (همچنین می توانید خواندن آن را در این زمان به اتمام برسانید؛ چنانچه پیش از آن موفق به تمام کردنش نشده باشید.) با اینحال می توانید دوباره به کلیپ صوتی گوش نکنید. به همین دلیل است که به عنوان بهترین کار باید در طول گوش دادن به کلیپ صوتی یادداشت بردارید (راجع به این مطلب بعداً بیشتر صحبت می­کنیم).

تسک رایتینگ Integrated تافل – همچون تسک Independent رایتینگ- در مقیاس ۰ تا ۵ نمره دهی می شود. بر اساس روال رسمی، یک پاسخ خوب آنست که «به طرزی موفق اطلاعات مهم را از سخنرانی انتخاب کرده و به طوری منسجم و صحیح این اطلاعات را در رابطه به اطلاعات مربوط ارائه شده در متن، ارائه دهد.»