تافل ITP چیست ؟

تافل ITP چیست ؟

امتحان تافل انواع مختلفی دارد که از گذشته تا امروز مورد استفاده قرار می گرفتند. TOEFL PBT در گذشته و TOEFL iBT در حال حاضر دو مورد از مهم ترین آنها هستند. اما نوع دیگری از تافل هم وجود دارد به نام تافل ITP که آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش شرایط این آزمون را به شما معرفی می کند.

تافل ITP چیست ؟
تافل ITP چیست ؟

اما سوال اینجاست که تافل ITP چیست ؟

TOEFL ITP مخفف عبارت Test Of English as a Foreign Language ( Institutional Testing Program ) می باشد. در حال حاضر این آزمون ب صورت کاغذی می باشد و نیاز به سیستم کامپیوتری برای برگزاری آن وجود ندارد.در کل دو نوع سطح برای آزمون تافل ITP وجود دارد : سطح ۱ ( متوسط تا پیشرفته ) سطح ۲ ( مقدماتی تا متوسط ) . این نوع از تافل معمولا برای مراکز آموزشی ، سازمان ها دانشگاه ها و … برای استفاده داخلی طراحی شده است . به عنوان مثال اگر یک سازمان بخواهد سطح زبان انگلیسی کارمندان خود را بسنجد می تواند از آزمون ها استفاده کند. نمره بندی آزمون بر اساس CEFR می باشد.

بخش های آزمون TOEFL ITP

این آزمون شامل سه بخش است. در سطح ۱ تعداد سوالات و زمانبندی برابر است با:

Listening : 50 سوال

Structure and Written Expression: 40 سوال

Reading Comprehension: 50 سوال

در کل ۱۴۰ سوال در زمانی حدود ۱۱۵ دقیقه از زبان آموزان پرسیده می شود.

در آزمون Level 2( مبتدی تا متوسط ) مفاد آزمون به این صورت است :

Listening: 30 سوال

Structure and Written Expression : 25 سوال

Reading Comprehension : 40 سوال

درکل ۹۵ سوال در زمان ۷۰ دقیقه

موضوعاتی که در آزمون تافل ITP آورده می شوند بسیار متنوع است و موضاعات آکادمیک ، مشکلات دانشجویی ، موضوعات عمومی و بازرگانی و… در آزمون آورده می شود.

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد آزمون تافل ITP چیست دارید و یا آموزش تافل برایتان ضروری است با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.