چه چیز هایی در آیلتس Speaking نباید بگویید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب به اینکه چه چیز هایی در آیلتس Speaking نباید بگویید؟ اشاره می کند و شما را بیشتر با باید ها و نباید های آزمون آشنا می کند. پس با ما همراه باشید.

چه چیز هایی در آیلتس Speaking نباید بگویید؟
چه چیز هایی در آیلتس Speaking نباید بگویید؟

اما چه چیز هایی در آیلتس Speaking نباید بگویید؟

خیلی از شاگردان می پرسند بهترین روش آماده سازی برای امتحان اسپیکینگ آیلتس چیست – یکی از روش ها دانستن آن چیزی است که ممتحن نمی خواهد از شما بشنود. آن چه که نباید در امتحان اسپیکینگ آیلتس خود بگویید را پیدا کنید.

البته، یکی از بهترین روش ها این است که خود را با قالب و تکنیک های امتحان اسپیکینگ آشنا سازید.

اگر چه چیزی که بسیاری از مردم فراموش می کنند این است که صرف نظر از مطالعه ی سخت برای امتحان شما باید درباره ی علایق غیر آکادمیک صحبت کنید. بنابراین شما باید از رویدادهای اخیرِ جهان آگاه باشید یا آماده باشید تا درباره ی علایق خود صحبت کنید.

احتمال دارد درباره ی مساله ای که به تازگی در اخبار خوانده اید، یا رمان پیشنهادی خود، یا غذایی که می توانید درست کنید از شما سوالی پرسیده شود.

آن چه که ممتحن نمی خواهد از شما بشنود این است که به تازگی اخبار را دنبال نکرده اید، یا رمانی را برای لذتش نخوانده اید یا نمی توانید آشپزی کنید چون همیشه در حال مطالعه هستید.

این مساله ادامه ی مکالمه را برای ممتحن بسیار سخت می سازد.

توصیه ی ما این است که هر روز اخبار انگلیسی را بخوانید و گوش کنید (مثلاً ۱۰ دقیقه در روز)، رمانی داشته باشید که برای لذت بردن می خوانید و سرگرمی هایی داشته باشید که بتوانید درباره شان صحبت کنید.

و اگر شما واقعاً در زندگی برای این چیزها وقت ندارید، یک داستان ساختگی بگویید. ممتحن هرگز نمی داند کتابی که شما در حال توصیفش هستید را ده سال قبل خواندید. یا غذایی را که می توانید درست کنید در واقع مادرتان پخته است. مهم نیست – این امتحانی برای زبان انگلیسی شما است، پس باید درباره ی چیزی صحبت کنید!

به یاد داشته باشید که موضوعات حاضر در امتحان اسپیکینگ آکادمیک نیستند. اگر از آن چه که باید نمره ی کم تری بگیرید تاسف آور خواهد بود چون بیش از حد روی کار آکادمیک تمرکز کرده اید.