برای آموزش زبان انگلیسی باید چه کار کنید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد دوره های متنوع آموزش زبان انگلیسی را در ابران برگزار می کند. اما برای آموزش زبان انگلیسی باید چه کار کنید؟ با ما همراه باشید تا با این موارد آشنا شوید.

برای آموزش زبان انگلیسی باید چه کار کنید؟
برای آموزش زبان انگلیسی باید چه کار کنید؟

ببینیم برای آموزش زبان انگلیسی باید چه کار کنید؟

۱- جستجوی منابع عالی یادگیری

شما می توانید هزاران وبسایت آنلاین و صدها اپلیکیشن پیدا کنید که روی کمک به یادگیری زبان انگلیسی شما تمرکز می کنند‌. بعضی ها خوب هستند، بعضی ها عالی هستند، و بعضی ها افتضاح هستند. مهم است که با منابع پایین تر از حد استاندارد که مناسب اهداف یادگیری تان نیستند، یاد نگیرید. با این حال، من درباره ی مردمی شنیده ام که هر هفته ساعت ها را صرف تلاش برای یافتن بهترین منبع ممکن می کنند.

برنامه های عالیِ زیادی وجود دارند که در رسیدن به اهدافتان به شما کمک خواهند کرد. فقط یکی را انتخاب کنید که خوب به نظر می رسد و ادامه دهید. من توصیه می کنم هر ماه حداکثر یک یا دو ساعت را صرف تصمیم گیری بر منابع مطالعه ی خود کنید. سپس، آن ماه از این استفاده کنید تا کارکردش را متوجه شوید.

در آخر ماه، درباره ی این فکر کنید که چه طور برایتان کارساز بود و برنامه ی مطالعه ای که می خواهید عوض کنید چه طور است. قبل از این که در واقع دوباره شروع به مطالعه کنید فقط یک یا دو ساعت را به انجام این کار اختصاص دهید. ساعاتی که صرف جستجوی برنامه ای عالی می شوند اصلاً در رسیدن به اهداف زبانی تان کمکی نمی کنند‌.

۲- خواندن کامل یک کتاب گرامر

درست مانند هر زبانی صدها قوانین گرامر در زبان انگلیسی وجود دارد. با این حال، بیش تر آن ها به این مرتبط نمی شوند که شما به شخصه چه طور از زبان استفاده می کنید. بهترین روش استفاده از کتاب های گرامر به عنوان یک منبع است تا به مشکلات مخصوص بر بخورید.

برای مثال، اگر شما نمی دانید که چه طور از یک ساختار مخصوص از زبان خود استفاده کنید، قسمت مناسب را از کتاب پیدا کنید (یا از یک وبسایت که روی آن تمرکز می کند). آن ساختار را یاد بگیرید، و ادامه دهید. یا، اگر شخصی مانند یک معلم یا شریک دومتان به چیزی که اشتباه می گویید، اشاره می کند، شما می توانید آن را دوره کنید.

برای مثال، شما احتمالاً به طور ذاتی مقالات انگلیسی را متوجه می شوید چون با آن چه که در زبان بومی تان روی می دهد، جور است. لازم نیست که شما همه ی قوانین را دوره کنید – فقط انجامش دهید! وقتی شخصی به شما اجازه می دهد تا درباره ی بعضی از اشتباهاتی که مرتکب شدید، اطلاع داشته باشید آن گاه می توانید برای کسب اطلاعات بیش تر درباره اش به کتاب یا اینترنت رجوع کنید.

۳- بازدید از کشور

این یکی احتمالاً کمی بحث برانگیز به نظر می رسد، اما بعضی از مردم فکر می کنند که بازدید از یک کشور انگلیسی زبان به عنوان جهانگرد به شما کمک خواهد کرد تا در زبان انگلیسی پیشرفت زیادی کنید. این می تواند روشی عالی برای پیشرفت زبان انگلیسی خود باشد، اما فقط تحت شرایط مخصوصی.

شما باید طوری سفر کنید که در واقع زمان ملاقات با مردم جدید و برقراری مکالمات واقعی با آن ها را داشته باشید. اگر شما با شریک زبانی خود در حال رانندگی به سراسر آمریکا و بازدید از پارک های ملی‌ هستید، بیش تر اوقات احتمالاً صرف رانندگی به تنهایی و تماشای طبیعت با شریک زبانی تان و صحبت به زبان بومی خود می شود. برای این که واقعاً زبان انگلیسی خود را تقویت کنید، باید با مردم دیگر در تورها ثبت نام کنید و احتمالاً در هتل بمانید تا بتوانید راحت تر مسافران دیگر را برای صحبت ملاقات کنید.

۴-  بحث با مردم درباره ی یادگیری تکنیک ها

میلیون ها نفر در سراسر جهان هستند که زبان انگلیسی را به طور سلیس یاد گرفته اند. همه ی آن ها برای رسیدن به آن از روش های دقیقاً مشابه استفاده نکردند. بعضی ها در مدرسه یاد گرفتند. بقیه در یک دوره ی زبانی شرکت کردند. بعضی ها کاملاً خودشان یاد گرفتند. بقیه توسط دوست خود آموزش دیدند. بعضی ها اول روی گرامر و بعد روی لغات تمرکز کردند. بقیه فقط شروع کردند به صحبت کردن و شاهد آن چیزی شدند که روی داد. و حالا همه ی آن ها واقعاً خوب به انگلیسی صحبت می کنند.

این یعنی فقط یک روش برای رسیدن به اهداف خود وجود ندارد. اگر شما به شخصی بگویید که چه طور برنامه ریزی کرده اید تا زبان انگلیسی را یاد بگیرید و آن ها فکر کنند که این کارساز نخواهد بود، به دلایل آن ها گوش کنید، به خاطر توصیه شان تشکر کرده، و ادامه دهید. اگر دلایل آن ها منطقی بود، احتمالاً باید چیزی را عوض کنید. اگر نبود، آن ها را نادیده بگیرید. اما هر کاری که می کنید، زمان و انرژی خود را صرف بحث کردن با آن ها نکنید. این کار به جز ایجاد خشم و ناامیدی هیچ سودی برای شما ندارد.