برای آموزش زبان انگلیسی باید چه کار کنید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد دوره های متنوع آموزش زبان انگلیسی را در ابران برگزار می کند. اما برای آموزش زبان انگلیسی باید چه کار کنید؟ با ما همراه باشید تا با این موارد آشنا شوید.

برای آموزش زبان انگلیسی باید چه کار کنید؟

برای آموزش زبان انگلیسی باید چه کار کنید؟

ببینیم برای آموزش زبان انگلیسی باید چه کار کنید؟

۱- جستجوی منابع عالی یادگیری

شما می توانید هزاران وبسایت آنلاین و صدها اپلیکیشن پیدا کنید که روی کمک به یادگیری زبان انگلیسی شما تمرکز می کنند‌. بعضی ها خوب هستند، بعضی ها عالی هستند، و بعضی ها افتضاح هستند. مهم است که با منابع پایین تر از حد استاندارد که مناسب اهداف یادگیری تان نیستند، یاد نگیرید. با این حال، من درباره ی مردمی شنیده ام که هر هفته ساعت ها را صرف تلاش برای یافتن بهترین منبع ممکن می کنند.

برنامه های عالیِ زیادی وجود دارند که در رسیدن به اهدافتان به شما کمک خواهند کرد. فقط یکی را انتخاب کنید که خوب به نظر می رسد و ادامه دهید. من توصیه می کنم هر ماه حداکثر یک یا دو ساعت را صرف تصمیم گیری بر منابع مطالعه ی خود کنید. سپس، آن ماه از این استفاده کنید تا کارکردش را متوجه شوید.

در آخر ماه، درباره ی این فکر کنید که چه طور برایتان کارساز بود و برنامه ی مطالعه ای که می خواهید عوض کنید چه طور است. قبل از این که در واقع دوباره شروع به مطالعه کنید فقط یک یا دو ساعت را به انجام این کار اختصاص دهید. ساعاتی که صرف جستجوی برنامه ای عالی می شوند اصلاً در رسیدن به اهداف زبانی تان کمکی نمی کنند‌.

۲- خواندن کامل یک کتاب گرامر

درست مانند هر زبانی صدها قوانین گرامر در زبان انگلیسی وجود دارد. با این حال، بیش تر آن ها به این مرتبط نمی شوند که شما به شخصه چه طور از زبان استفاده می کنید. بهترین روش استفاده از کتاب های گرامر به عنوان یک منبع است تا به مشکلات مخصوص بر بخورید.

برای مثال، اگر شما نمی دانید که چه طور از یک ساختار مخصوص از زبان خود استفاده کنید، قسمت مناسب را از کتاب پیدا کنید (یا از یک وبسایت که روی آن تمرکز می کند). آن ساختار را یاد بگیرید، و ادامه دهید. یا، اگر شخصی مانند یک معلم یا شریک دومتان به چیزی که اشتباه می گویید، اشاره می کند، شما می توانید آن را دوره کنید.

برای مثال، شما احتمالاً به طور ذاتی مقالات انگلیسی را متوجه می شوید چون با آن چه که در زبان بومی تان روی می دهد، جور است. لازم نیست که شما همه ی قوانین را دوره کنید – فقط انجامش دهید! وقتی شخصی به شما اجازه می دهد تا درباره ی بعضی از اشتباهاتی که مرتکب شدید، اطلاع داشته باشید آن گاه می توانید برای کسب اطلاعات بیش تر درباره اش به کتاب یا اینترنت رجوع کنید.

۳- بازدید از کشور

این یکی احتمالاً کمی بحث برانگیز به نظر می رسد، اما بعضی از مردم فکر می کنند که بازدید از یک کشور انگلیسی زبان به عنوان جهانگرد به شما کمک خواهد کرد تا در زبان انگلیسی پیشرفت زیادی کنید. این می تواند روشی عالی برای پیشرفت زبان انگلیسی خود باشد، اما فقط تحت شرایط مخصوصی.

شما باید طوری سفر کنید که در واقع زمان ملاقات با مردم جدید و برقراری مکالمات واقعی با آن ها را داشته باشید. اگر شما با شریک زبانی خود در حال رانندگی به سراسر آمریکا و بازدید از پارک های ملی‌ هستید، بیش تر اوقات احتمالاً صرف رانندگی به تنهایی و تماشای طبیعت با شریک زبانی تان و صحبت به زبان بومی خود می شود. برای این که واقعاً زبان انگلیسی خود را تقویت کنید، باید با مردم دیگر در تورها ثبت نام کنید و احتمالاً در هتل بمانید تا بتوانید راحت تر مسافران دیگر را برای صحبت ملاقات کنید.

۴-  بحث با مردم درباره ی یادگیری تکنیک ها

میلیون ها نفر در سراسر جهان هستند که زبان انگلیسی را به طور سلیس یاد گرفته اند. همه ی آن ها برای رسیدن به آن از روش های دقیقاً مشابه استفاده نکردند. بعضی ها در مدرسه یاد گرفتند. بقیه در یک دوره ی زبانی شرکت کردند. بعضی ها کاملاً خودشان یاد گرفتند. بقیه توسط دوست خود آموزش دیدند. بعضی ها اول روی گرامر و بعد روی لغات تمرکز کردند. بقیه فقط شروع کردند به صحبت کردن و شاهد آن چیزی شدند که روی داد. و حالا همه ی آن ها واقعاً خوب به انگلیسی صحبت می کنند.

این یعنی فقط یک روش برای رسیدن به اهداف خود وجود ندارد. اگر شما به شخصی بگویید که چه طور برنامه ریزی کرده اید تا زبان انگلیسی را یاد بگیرید و آن ها فکر کنند که این کارساز نخواهد بود، به دلایل آن ها گوش کنید، به خاطر توصیه شان تشکر کرده، و ادامه دهید. اگر دلایل آن ها منطقی بود، احتمالاً باید چیزی را عوض کنید. اگر نبود، آن ها را نادیده بگیرید. اما هر کاری که می کنید، زمان و انرژی خود را صرف بحث کردن با آن ها نکنید. این کار به جز ایجاد خشم و ناامیدی هیچ سودی برای شما ندارد.

مقالات مرتبط

یادگیری نوشتن کاراکترهای زبان چینی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به روند یادگیری نوشتن کاراکترهای زبان چینی در مطلب زیر اشاره خواهد کرد. با ما باشید تا بتوانید این بخش زبان چینی که بسیار سخت هم به نظر می رسد را بیشتر بشناسید. اما به یادگیری نوشتن کاراکترهای زبان چینی توجه کنید: یادگیری نوشتنِ کاراکترهای چینی یکی از سخت ترین جنبه های یادگیری چینی ماندارین است. […]

دلایلی که برخی برای سخت بودن زبان چینی می آورند

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد این صحبت را از بسیاری از زبان اموزان می شنود که زبان چینی سخت است. امروز می خواهیم دلایلی که برخی برای سخت بودن زبان چینی می آورند را برایتان شرح دهد. پس با ما همراه باشید. به دلایلی که برخی برای سخت بودن زبان چینی می آورند توجه کنید: چینی ماندارین اغلب به عنوان زبان […]

چرا زبان چینی ماندارین راحت تر از آن چیزی است که فکر می کنید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد این سوال را امروز بررسی می کند که چرا چینی ماندارین راحت تر از آن چیزی است که فکر می کنید ؟ زبان چینی به هیج وجه زبان سختی نیست و بیشتر تفکر شما است که آن را به شما سخت نشان می دهد. اما چرا زبان چینی ماندارین راحت تر از آن چیزی است که […]

خداحافظی کردن به زبان چینی

که کلاس های متنوع زبان چینی را برگزار می کند به خداحافظی کردن به زبان چینی اشاره می کند و راه های مختلف برای این کار را به شما معرفی می کند. خداحافظی کردن به زبان چینی را چطور انجام دهیم: روش های زیادی برای خداحافظی با مردم در چینی وجود دارد. در چین مردم دوست دارند با هم مودب […]

راهی موثر در یادگیری زبان چینی برای کودکان

به راهی موثر در یادگیری زبان چینی برای کودکان اشاره می کند که بسیار می تواند برای بچه ها مفید باشد. پس با ما همراه باشید تا با این نکات آشنا شوید. به راهی موثر در یادگیری زبان چینی برای کودکان توجه کنید: حقیقت این است که حضور زبان چینی هرروز پررنگ تر می شود پس یادگیری چینی به زودی […]

موانع آموزش زبان چینی

به کسانی قصد آموزش زبان چینی را دارند چند نکته معرفی می کنیم که می توانند موانع آموزش زبان چینی را با آنها از بین ببرند. پس با ما همراه باشید. اما موانع آموزش زبان چینی را ببینید: اگر قصد یادگیری زبان ماندرین را دارید باید در ابتدا با مفهوم در پس یادگیری زبان آشنایی داشته باشید. بیشتر مردم سعی […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ