برای قبولی در آزمون تافل چه کار کنیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد با ساده ترین روش ها به شما نشان می دهد که برای قبولی در آزمون تافل چه کار کنیم؟ با ما همراه باشید تا برخی از این راه ها را با هم مرورو کنیم.

برای قبولی در آزمون تافل چه کار کنیم؟
برای قبولی در آزمون تافل چه کار کنیم؟

اما برای قبولی در آزمون تافل چه کار کنیم؟

۴- به وبسایت رسمی تافل رجوع کنید

وبسایت رسمی تافل www.toefl.com چندتا چیز مفید دارد که می توانید به رایگان دانلود کنید. آنها برای شما فهرستی از موضوعات رایتنیگ برای مقاله تأمین می کنند. همچنین می توانید اطلاعات مهمی درباره ی مراکز آزمون و بروزرسانی های مربوط به آزمون پیدا کنید. بسیاری از پاسخ های شما می توانند در اینجا پاسخ داده شوند. همچنین سرنخهایی خواهید گرفت درباره ی منبعی که ارزش خریدن را دارند.

۲- هر ۴ مهارت را تقویت بخشید

برخی مردم مرتکب این اشتباه می شوند و آزمون را خیلی زود می دهند. شاید مهارتهای ریدینگ، لیسنینگ و رایتینگ شما آماده باشد اما مهارتهای اسپیکینگ تان هنوز به کار نیاز دارد. اگر در یک بخش از آزمون خیلی ضعیف کار کنید، مجبور خواهید بود که همه ی آزمون را از اول بدهید. نمی توانید یک بخش را دوباره انجام دهید. وقتی ثبتنام می کنید مطمئن شوید که آماده ی دادن همه ی آزمون هستید.

۳- لباسهای راحت بپوشید

در روز آزمون لباس های راحت به تن کنید. هرگز نمی دانید که اتاق آزمون سرد یا گرم خواهد بود. پیراهن مورد علاقه ی تان را بپوشید. وقتی احساس راحتی کنید عملکرد بهتری خواهید داشت! لباسهای تنگ نپوشید. برای مدتی طولانی باید در یک جا بشینید. با اینکه می خواهید راحت باشید، وقت بگذارید تا در روز آزمون خوب به نظر برسید. به بیانی دیگر متناسب با مباحثه لباس بپوشید.

۴- از غذا خوردن پیش از آزمون اطمینان حاصل کنید

چهار ساعت زمانی طولانی است که چیزی نخورید. اجازه نخواهید داشت که غذا یا نوشیدنی با خود به اتاق بیاورید. غذایی معقول پیش از آزمون بخورید. از خوردن زیاد کافئین خودداری کنید چون باعث لرزش شما می شود. مقادیر زیاد شکر درست پیش از آزمون مصرف نکنید. خیلی زود خسته خواهید شد. مطمئن شوید که آب زیادی خورده اید (اما نه آنقدر زیاد که مجبور شوید زمان زیادی را در دستشویی صرف کنید).