کارهایی که برای آیلتس نباید انجام داد

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به کارهایی که برای آیلتس نباید انجام داد می پردازد. شاید خیلی از ما می دانیم که چه کارهایی باید بکنیم اما اینکه چه کارهایی را نباید انجام دهیم نیز بسیار مهم است.

اما کارهایی که برای آیلتس نباید انجام داد :

کارهایی که برای آیلتس نباید انجام داد
کارهایی که برای آیلتس نباید انجام داد

۱- برای پاسخ دادن به پرسشها عجله نکنید
پیشنهاد می کنم داوطلبین یک (یا دو) ثانیه پیش از شروع به صحبت را به فکر کردن درباره ی چیزهایی که می خواهند بگویند، اختصاص دهند. با این کار شما می توانید سریع افکارتان را منظم کنید و احتمالاً پاسخی جامع تر بدهید. با عجله در پاسخ، ممکن است واقعاً نتوانید پاسخ سؤال را بدهید یا رعایت دستورالعمل ها شاید سخت باشد.
۲- اگر پرسشی را متوجه نمی شوید به آن پاسخ ندهید
در طول آزمون اسپیکینگ آیلتس شاید سؤالی باشد که متوجه نشوید. اگر چنین اتفاقی افتاد می توانید از ممتحن بخواهید که سؤال را تکرار کند یا کلمه ای را توضیح دهد. لطفاً دقت کنید، با اینکه ایرادی ندارد برای شفاف سازی یا توضیح سؤال کنید، نمی توانید در طول آزمون چندین بار سؤال کنید.
۳- از تصحیح خود نترسید
وقتی صحبت می کنید، اگر متوجه شدید اشتباهی کردید، از تصحیح حرف خود نترسید. این به ممتحن نشان می دهد که می دانید اشتباه کرده اید و قادر به تصحیح آن هستید. نگران تصحیح تک تک خطاها نباشید اما مقتضی است بخشی از زمان را به تصحیح خود اختصاص دهید.
۴- جواب ها را حفظ نکنید
تحت هیچ شرایطی پاسخ ها را حفظ نکنید! داشتن پاسخها روی کاغذ پیش از آزمون مفید نیست. ممتحن قادر خواهد بود- تقریباً بلافاصله- که پاسختان از پیش نوشته شده است و این بر امتیازتان تأثیر خواهد داشت.
۵- از لغات پیچیده استفاده نکنید
داوطلبین گاهی اوقات در هنگام صحبت یا نوشتن از لغات “گنده” استفاده می کنند و فکر می کنند که استراتژی خوبی است. با اینکه می خواهید نشان دهید لغات مختلف و متنوع بلد هستید، لغات باید به درستی استفاده شده و طبیعی به نظر بیایند. اگر کلماتی را به کار ببرید که کاملاً درک نمی کنید ممکن است غلط به نظر بیایید و این می تواند نمره های اسپیکینگ و رایتینگ شما را تحت تأثیر قرار دهد.
موفق باشید!