قبل از شروع کلاس چینی باید چه چیزهایی را بدانید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای دوستانی که قصد دارند در کلاس های زبان چینی شرکت کنند نکاتی را می آورد تا بتوانید تصمیم بگیرید قبل از شروع کلاس چینی باید چه چیزهایی را بدانید. پس با ما همراه باشید.

قبل از شروع کلاس چینی باید چه چیزهایی را بدانید
قبل از شروع کلاس چینی باید چه چیزهایی را بدانید

اما قبل از شروع کلاس چینی باید چه چیزهایی را بدانید :

اگر شما تصمیم گرفته‌اید که زبانی جدید را یاد بگیرید، کار واقعاً خوبی است و شما تصمیم به عهده‌دار شدن تلاشی چالش‌برانگیز گرفته‌اید. در این سیاره صدها زبان وجود دارند، اما گویشوران زبان چینی بیشتر از همه‌ی زبان‌های دیگر هستند. برای هم‌سو شدن با اکثریت، چند چیز وجود دارد که پیش از یادگیری چینی باید از آن‌ها آگاه بود.

ریشه های این زبان به خانواده ی زبانیِ چین و تبتی بر می‌گردد. تعدادی از گویش های چینی در آن جا قابل دسترس هستند، اما ماندارین در بین تمام آن ها زبانی در نظر گرفته می شود که بیش ترین گویشور را دارد. شما باید بدانید که احتمال دارد در استفاده ی معمولش تنوعات متفاوتی وجود داشته باشد. به علاوه، زبان چینی غیر رسمی یا محاوره ای وجود دارد، اما رسمی ترینش در چینیِ تجاری و رویدادهای رسمیِ دیگر استفاده می‌ شود.

بر مبنای یک تحقیق جدید، گویشوران بومیِ چینی تقریباً یک پنجمِ کل جمعیت این جهان را تشکیل می دهند. به منظور گسترش ارتباطات خود و تبدیل شدن به یکی از اعضای این گروه، شما باید با آن ها به زبان خودشان ارتباط برقرار کنید. برای مردمی که در تجارت مشغول هستند، صحبت به چینی می تواند به طور مطمئن یک مزیت به حساب بیاید چون در انجام معاملات به آن ها کمک خواهد کرد. به شما توصیه می شود تا برای یادگیریِ این زبان در هر دوره ی ماندارین شرکت کنید. زبان چینی به طور زیادی به تکیه ی صدای درست بستگی دارد. اگر شخص با آوا شروع کند چینی به عنوان یک زبان گفتاری بهتر فهمیده می شود. توصیه می شود که گوشتان نسبت به آوا حساس باشد. شما باید تلاش کنید تا فهم شنیداری خود را از پیچیدگی های افتان و خیزان آواهای هجا به سطح خوبی برسانید. بعضی ها با ترکیب افتان و خیزان تلفظ می شوند، در حالی که بعضی ها یکنواخت هستند.

همچنین، در چگونگی تلفظ یک لغت یا هجا در محل های مختلف چین می تواند تغییراتی باشد. اگر چه یادگیری چینی می تواند برای یک گویشور بومیِ انگلیسی کمی متفاوت باشد، اما به شما توصیه می شود تا اجازه ندهید که بازدارنده باشد. به جای این، آن را یک فعالیت هیجان انگیز در نظر بگیرید و بیش ترین تلاش خود را بکنید.