چه کلماتی در زبان انگلیسی مهم تر هستند؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما نشان می دهد که چه کلماتی در زبان انگلیسی مهم تر هستند؟ و چگونه این کلمات مهم را بشناسیم و یاد بگیریم.

چه کلماتی در زبان انگلیسی مهم تر هستند؟
چه کلماتی در زبان انگلیسی مهم تر هستند؟

اما واقعا چه کلماتی در زبان انگلیسی مهم تر هستند؟

وقتی زبانی جدید را مطالعه می‌کنید، معمولاً رویکردی منطقی برای یادگیری گرامر وجود دارد. با یک زمان شروع می‌کنید (معمولاً زمان حال) و به تدریج قوانین را برای زبان‌های دیگر مثلاً زمان گذشته یاد می‌گیرید و سپس زمانی دیگر را یاد می‌گیرید برای مثال زمان آینده را. منظم و صریح است.

اما وقتی نوبت واژگان می‌رسد، ممکن است پیدا کردن لغاتی که باید یاد بگیرید به مراتب سخت‌تر باشد.

البته مشکل اینست که نمی‌توانید همه چیز را یاد بگیرید. فکر نمی‌کنم کسی در تمام سیاره وجود داشته باشد که تک‌تک لغات زبان خود را بلد باشد، چه برسد به اینکه تمام لغات زبان دوم یا سوم را بلد باشد! چیز خوبی که در این رابطه وجود دارد اینست که لازم نیست ده‌ها هزار لغت را حفظ کنید تا مکالمه‌ای معنادار به زبانی دیگر داشته باشید. اگر در مورد اینکه کدام لغت‌ها را یاد بگیرید، زیرک باشید، خیلی سریع‌تر، با روانی صحبت می‌کنید. اول از همه مطمئن شوید که دقیقاً می‌دانید زبان را برای چه یاد می‌گیرید و اهداف نهایی‌تان چیستند. این در نوع واژگانی که باید یاد بگیرید تفاوت بزرگی ایجاد می‌کند.

برای مثال اگر می‌خواهید بتوانید شغلی دفتری داشته باشید، البته نیاز دارید هر روز سخت کار کنید تا اصطلاحات کاری روزانه که به احتمال خیلی زیاد خواهید شنید را یاد بگیرید و هر روز استفاده کنید. صحبت درباره‌ی گزارشات، ارائه‌ها و حساب‌ها به مراتب مفیدتر از دانستن نام حیوانات محبوب در زبان مقصدتان است!

در عوض می‌توانید به دنبال فهرست‌های گوگل برای پرمخاطب‌ترین لغات در زبان مقصد بگردید. این شامل فهرست پرطرفدارترین اسامی، افعال، صفات، استعاره‌ها- یا صرفاً متداول‌ترین لغات می‌شود. بجای تلاش برای یاد گرفتن همه چیز تلاش به راحت شدن با این لغات کنید و قادر خواهید بود خیلی سریع‌تر ارتباط برقرار کنید و بخش به مراتب بیشتری از آنچه می‌شنوید را به طور روزانه متوجه شوید.