چرا نمی توانم تافل را با نمره خوب بگذرانم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به یک سوال بسیار پرتکرار در مورد آزمون تافل می پردازد. اینکه چرا نمی توانم تافل را با نمره خوب بگذرانم؟ این سوال را بسیاری از افراد می پرسند. پس به متن زیر خوب توجه کنید.

چرا نمی توانم تافل را با نمره خوب بگذرانم؟
چرا نمی توانم تافل را با نمره خوب بگذرانم؟

اما چرا نمی توانم تافل را با نمره خوب بگذرانم؟

۱- عدم تمرین باعث ناقص ماندن فرد می­شود: دانش ­آموزان اغلب اعتماد به نفس بیش از حد نشان می­­دهند با داشتن این باور که آزمون تافل نیازمند هیچ آماده­ سازی خاصی نیست و صرفاً یک آزمون انگلیسی است.

با اینکه آزمونی است که توانایی­ های گویشور غیر بومی انگلیسی را به طرزی مؤثر می­سنجد اما صرفاً یک آزمون انگلیسی نیست. در ۴ بخش داده شده در آزمون، هر امتحان یکی از توانایی­ های داوطلب برای درک کاربرد زبان در یک محیط آموزشگاهی را می­ سنجد .

۲- پایه­ ی ضعیف در زبان انگلیسی: بسیاری از دانش­ آموزان در سر کلاس ­های انگیسی­ شان حاضر نشده­اند و به همین خاطر است که دانش پایه و بنیان زبانی­ شان ضعیف است. عملکرد داوطلب در بخش اسپیکینگ و رایتینگ به خاطر پایه­ ی ضعیف انگلیسی تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. از اینرو پایه­ های بنیادین دانش ­آموز در زبان انگلیسی باید قوی باشد تا در آزمون نتیجه­ ی بهتری داشته باشد.

۳- استفاده­ ی ناواضح و درک نکردنى از زبان انگلیسی: یک مشکل متدوال که همه­ ی دانش­آموزان بر سر آن اتفاق نظر دارند، ناتوانی در ابراز شفاف افکار و نظرات است. وقتی مدوام صحبت می­کنند، خیلی مِن­ مِن می­کنند و به طرزی نامنسجم حرف می­زنند. این باعث تأثیر بد بر روی ممتحن می­شود. یک چیز مهم دیگر که باید مراقبش بود، لهجه و املای شماست. لهجه­  ی خود را عوض نکنید بلکه به روشی صحبت کنید که تک­تک کلماتی که می­ گویید برای ممتحن قابل فهم باشد.

۴- ترس ­های نا لازم: برخی دانش ­آموزان خودشان را در حالی می­یابند که به خاطر تجارب ناخوشایند داوطلبینی که پیش از آن­ها آزمون را داده ­اند، درکی غیرمنطقی درباره ­ی آزمون دارند. خروجی­ اش آن می­شود که دانش­ آموزان قادر به دیدن ورای چیزهایی که با آن­ها گفته شده نیستند و در آژمون عملکردی ضعیف خواهند داشت. مهم است که همیشه رویکردی مثبت داشته باشید و اجازه دهید به جای احساسات شخصی دیگر برای تعیین نمره­ی شما، تجربه­ هایتان به افکار شما شکل دهد.