چرا کودکان باید یک زبان دوم یاد بگیرند

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه به پدر و مادرها یادگیری یک زبان دوم را پیشنهاد داده است. اما چرا کودکان باید یک زبان دوم یاد بگیرند ؟ پس با هم به دلایل این موضوع اشاره می کند.

چرا کودکان باید یک زبان دوم یاد بگیرند
چرا کودکان باید یک زبان دوم یاد بگیرند

اما چرا کودکان باید یک زبان دوم یاد بگیرند

دولت اسکاتلند به هر کودک در ۵ سالگی یادگیری زبان دوم را اختصاص داده است. آن‌ها در کنار این یک زبان خارجی در P5 خواهند داشت یعنی کودکان تا وقتی که مدرسه را ترک می‌کنند، ۳ زبان را بلد خواهند بود. به آن سیاست ۱+۲ می‌‌گویند و تعهدی عالی است، چراکه دلایل زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه چرا بچه‌ها باید یک زبان دیگر را یاد بگیرند.

افزایش مهارت‌هایشان

اوایل این هفته مقاله‌ای بیرون آمد که می‌گفت کودکان دوزبانه باهوش‌تر هستند. یادگیری یا شنیدن یک زبان دوم در هنگام بزرگ شدن کمک به افزایش توانایی‌های یادگیری‌شان از جمله حل مسئله و حافظه می‌کند. این یعنی نه تنها کودکان از دانستن یک زبان دوم سود خواهند برد؛ همچنین به آن‌ها کمک می‌کند تا در همه‌ی موضوعات دیگری که یاد می‌گیرند پیشرفت کنند.

نیازهای آتی

این ممکن است برنامه‌ریزی خیلی دوری باشد اما همچنان که دنیا، به جهانی شدن ادامه می‌دهد، کارفرمایان به دنبال کارکنان بالقوه‌ی خود که دارای مهارت‌های زبانی هستند، می‌گردند. تجارت به صورت جهانی صورت می‌گیرد و نیاز به درک و برقراری ارتباط با فرهنگ‌های دیگر، عظیم است. برخورداری از توانایی برای یادگیری زبان در سنین جوانی، مهارتی عالی است.

اشتیاق

مدارس بریتانیا در سال‌های هفتم تا نهم یک زبان خارجی درس می‌دهند برای کودکانی که یک زبان را در GCSE می‌گذرانند، اختیاری است. آغاز به زبان‌ها در مدارس ابتدایی می‌تواند اشتیاق مورد نیاز برای کمک در درک GCSE و زبان‌های سطح بالا را ایجاد کند. می‌تواند کمک کرده و به دانش‌آموزان نشان دهد زبان‌ها در سطح GCSE/A لزوماً گزینه‌ای پرمخاطره نیستند، در عوض سرگرم‌کننده هستند و راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید زبانی را یاد بگیرید و با آن موفق باشید.

چندفرهنگی

آنقدر تنوع فرهنگی بزرگ در بریتانیا وجود دارد که در یک مدرسه‌ی ابتدایی ۲۰ زبان مختلف تکلم می‌شود. هیچ کدام از این‌ها انگلیسی را به عنوان زبان اول خود صحبت نمی‌کنند، پس مجهز کردن بچه‌ها با مهارت‌هایی برای یادگیری یک زبان باعث خواهد شد، یادگیری انگلیسی و برقراری ارتباط با یکدیگر برایشان آسان‌تر شود.