چرا باید به فرزندانتان حداقل از دو زبان آموزش دهید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه به یادگیری زبان دوم و اهمیت آن اشاره می کند. اما چرا باید به فرزندانتان حداقل از دو زبان آموزش دهید؟ با ما باشید تا به اهمیت زبان و یادگیری آن پی ببرید.

چرا باید به فرزندانتان حداقل از دو زبان آموزش دهید؟
چرا باید به فرزندانتان حداقل از دو زبان آموزش دهید؟

اما چرا باید به فرزندانتان حداقل از دو زبان آموزش دهید؟

در این جا تعدادی از مزایای یادگیری و صحبت به دو زبان آورده شده است:

زبان شناسی بهتر

بچه های ۳ ساله یا با سن بالاتر قادر هستند تا یک زبان جدید را بیاموزند و بهتر از بچه های بزرگ تر سلیس شوند. مغز بچه ها از لحاظ رشدی آماده است تا اطلاعات جدید را شبیه سازی کند و به این دلیل است که آن ها قادر هستند تا سلیس صحبت کردن به یک زبان جدید و بدون هیچ لهجه ای را یاد بگیرند.

وقتی یک بچه ی ۸ تا ۱۲ ساله قادر به بازتولید صداهای جدید با همان اثرِ قبل نیست، این در عوض باعث می شود تا یادگیری یک زبان جدید سخت تر شود.

مزایای شناختی

بر مبنای تحقیق انجام شده، یادگیری زبان کم تر زبان شناسانه و بیش تر شناختی است. در زیر فقط تعداد کمی از مزایای شناختیِ یادگیری یک زبان جدید به اشتراک گذاشته شده است:

  • خلاقیت بیش تر
  • تفکر انتقادی و مهارت های حل مسئله ی افزایش یافته
  • حافظه ی بهتر
  • توانایی بهتر در انجام چند کار

دستاوردهای تحصیلیِ بزرگ تر

همان طور که در بالا گفته شد، بچه هایی که دو یا چند زبان را می آموزند مهارت های حل مسئله و انتقادی بهتری دارند. این چیزها می توانند به ارتقای عملکرد تحصیلی کمک کنند.

تحقیق نشان می دهد شاگردانی که در دو زبان سلیس هستند در مقایسه با آن هایی که فقط یک زبان را بلد هستند نمرات امتحانی بهتری دارند‌. به علاوه، برخلاف آن چه که خیلی از مردم باور دارند، یادگیری یک زبان جدید باعث نمی شود که کسب مهارت در انگلیسی برای بچه سخت تر شود بلکه مهارت انگلیسی او را تقویت می کند.

غنی سازیِ فرهنگی

والدین می خواهند که بچه هایشان به افراد متشخصی تبدیل شوند و نسبت به فرهنگ های مختلف حس قدردانی و عشق داشته باشند. وقتی بچه ای زبان های جدیدی را می آموزد، چیزهایی را درباره ی یک فرهنگ جدید یاد می گیرد، چیزی که از فرهنگ خودش متفاوت است. یادگیری درباره ی یک فرهنگ جدید به او کمک می کند تا چشم اندازی وسیع تر و آزادانه تر را درباره ی جهان و بشریت پرورش دهد.

در سال های اخیر، والدین بیش تری بچه های خود را به یادگیری زبان چینی تشویق می کنند. اگر شما هم می خواهید این زبان زیبا را به بچه ی خود معرفی کنید باید او را در کلاس های چینی در سنگاپور ثبت نام کنید.