چرا زبان چینی بسیار کاربردی است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تخصصی ترین مرکز برگزاری کلاس های گروهی و خصوصی زبان چینی در ایران می باشد. اما چرا زبان چینی بسیار کاربردی است؟ دلایل آن را در زیر می بینید.

چرا زبان چینی بسیار کاربردی است؟
چرا زبان چینی بسیار کاربردی است؟

اما چرا زبان چینی بسیار کاربردی است؟

این پرطرفدارترین زبان جهان است

تقریباً ۱۴% از مردم جهان از چینی به عنوان زبان بومی یا زبان دوم خود استفاده می کنند. این زبانی است که در چین، سنگاپور، مالزی، تایوان و کشورهای دیگرِ سراسرِ جهان بیش ترین گویشور را دارد. بنابراین، شما با یادگیری زبان چینی می توانید به یکی از بزرگ ترین گروهِ گویشوران زبان در جهان ملحق شوید.

شما در معرض یکی از پر جنبش ترین فرهنگ های جهان قرار می گیرید

چینی یکی از غنی ترین فرهنگ ها را در جهان دارد که به بیش از ۵۰۰۰ سال قبل برمی گردد. شما با یادگیری زبان می توانید به راحتی بیش ترِ کتاب های تاریخ را که فقط به چینی در دسترس هستند بخوانید، غذاهای شگفت انگیز آن ها را کشف کنید، و بیش تر درباره ی فرهنگ چینی بیاموزید.

یادگیری زبان چینی فرصت های استخدام شما را افزایش می دهد

دانش زبان دوم، برای مثال چینی، فرصت های شغلی شما را در شرکت های بین المللی در سنگاپور افزایش می دهد. به این دلیل است که شما می توانید آزادانه با کارمندان دیگر یا شرکای تجاری ارتباط برقرار کنید. شما همچنین می توانید بعد از یادگیری چینی از طریق سازمان های متفاوت در کشور، به عنوان یک مترجم شفاهی یا معلم استخدام شوید.

یک چشم انداز ویژه در زندگی به دست می آورید

یادگیری زبان  پیچیده ای مانند چینی نیاز به صبر، تعهد و عزم و اراده دارد. پذیرفتن زبان چینی نشان می دهد که شما آماده هستید که درباره ی سنت های خود، ممنوعیت ها، تاریخ و همچنین یک فرهنگ، که ممکن است با شخصیت شما در تضاد باشد، یاد بگیرید. این نه تنها به شما کمک می کند تا قدردان چیزهای کوچک در زندگی باشید، بلکه همچنین به شما آموزش می دهد که چگونه به اعتقادات دیگران احترام بگذارید، حتی اگر از آن‌ها خوشتان نیاید.

یادگیری زبان چینی باعث افزایش توانایی مغزی شما می شود.

زبان ماندارین بر خلاف برخی از زبانهای دیگر که از سمت چپ مغز استفاده می کنند، دو طرف مغزرا درگیر می کند. یادگیری این زبان به قوای مغزی عالی نیز احتیاج دارد.