ما چرا کلاس‌های زبان انگلیسی را دوست نداریم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می داند بسیاری از شما حس خوبی نسبت به کلاس های زبان انگلیسی ندارید. اما ما چرا کلاس‌های زبان انگلیسی را دوست نداریم؟ مهمترین دلیل آن این است که آموزشگاه زبان شما نمی تواند به شما حس خوب یادگیری زبان واقعی را بدهد. این کارهایی است که در یک آموزشگاه زبان معمولی انجام می شود و ما به هیج عنوان در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد آنها را انجام نمی دهیم. پس در انتخاب موسسه زبان خود دقت بیشتری داشته باشید.

ما چرا کلاس‌های زبان انگلیسی را دوست نداریم؟
ما چرا کلاس‌های زبان انگلیسی را دوست نداریم؟

اما ما چرا کلاس‌های زبان انگلیسی را دوست نداریم؟

کلاس‌های انگلیسی شناخته شده‌ترین روشی هستند که مردم انگلیسی می‌آموزند. آن‌ها به طور شگفت انگیزی آن‌قدر معروف هستند که بیشتر مردم حتی به این فکر نمی‌کنند که چه طور انگلیسی بیاموزند. فرایند به طور خودکار است: من می‌خواهم انگلیسی بیاموزم، پس برای دوره‌ی انگلیسی ثبت نام می‌کنم. من مقداری پول می‌پردازم، چند ساعت در هفته در کلاس می‌نشینم، و انگلیسی را خوب یاد می‌گیرم.
این خیلی شگفت‌انگیز است. ما قسمت زیادی از زندگی خود را در کلاس‌های انگلیسی می‌گذرانیم (در مدرسه، کالج، و مدارس زبان)، و می‌دانیم چگونه هستند. ما با تمام دانشی که کلاس‌ها و دوره‌های انگلیسی داریم اگر شخصی را ملاقات کنیم که با رفتن به کلاس، صحبت به انگلیسی را خیلی خوب فراگرفته باشد، شگفت زده می شویم. اما نباید اینطور باشد. بلکه همه کسانی که در کلاس های زبان شرکت می کنند باید بتوانند زبان را به خوبی آموزش ببینند و از آن استفاده کنند.

اگر شما به کلاس‌های انگلیسی بد می روید، ساعت های زیادی را در هفته صرف آن‌جا می کنید. اغلب، پول زیادی را هم خرج می‌کنید. در قبال وقت و پول خود چه چیزی گیرتان می‌آید؟ این جا چیزی که شما می‌توانید در یک کلاس انگلیسی بد انجام دهید، آورده شده است:
کمی به انگلیسی بد گوش می‌کنید.

تلفظ، گرامر و واژگان دانش‌آموزان دیگر (و گاهی خود معلم هم) بد خواهد بود. گاهی اوقات تا این حد بد یا بدتر. مطمئناً گوش کردن به این آدم‌ها باعث بهتر شدن انگلیسی شما نمی‌شود.
۵تا جمله به انگلیسی می‌گویید.

معمولاً  دانش‌آموز در کلاس باید توسط استاد مدیریت شوند و اگر اینطور نباشد شما فقط جند جمله در کلاس صحبت خواهید کرد و به حاشبه رانده می شوید. کلاس‌های انگلیسی عادی محل بدی برای تمرین اسپیکینگ هستند. (کلاس‌های مکالمه بهتر هستند.)
کتابی کسل‌کننده می‌خوانید.

تقریباً همه‌ی معلم‌های انگلیسی از کتاب درسی استفاده می‌کنند. می‌خواهید بدانید چرا؟ چون کار آن‌ها را آسان‌تر می‌کند. مجبور نمی‌شوند که برای هر کلاس جداگانه آماده شوند. صرفاً فصل بعدی در کتاب را انجام می‌دهند. کتاب‌های درسی آموزش را ساده‌تر می‌کنند. و باعث کسل‌کنندگی و بی‌تأثیری یادگیری می‌شوند. مجبور می‌شوید داستان‌هایی احمقانه راجع به مایکل جکسون یا زنی که دو سال در جنگل‌های آفریقا زندگی کرد، بخوانید.اما اگر کلاس و موسسه خوبی را انتخاب کنید هیچ وقت اینطور نخواهد بود و شما از منابع متفاوتی همانند فیلم ُ موسیقی و … بهره خواهید برد.

پس در انتخاب موسسه زبان خود بسیار دقت کنید.