چرا نتیجه آیلتس من به تاخیر افتاده است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نگرانی بسیاری از داوطلبین که در آیلتس شرکت کرده اند می پردازد. اینکه چرا نتیجه آیلتس من به تاخیر افتاده است؟ اگر شما هم این مشکل را دارید حتما این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

چرا نتیجه آیلتس من به تاخیر افتاده است؟
چرا نتیجه آیلتس من به تاخیر افتاده است؟

اما چرا نتیجه آیلتس من به تاخیر افتاده است؟

شما آیلتس خود را داده اید و با صبوری ۱۳ روز منتظر مانده اید و سپس در روز سیزدهم یک ایمیل دریافت کردید مبنی بر این که نتایج به تاخیر افتاده اند. شما در فکر هستید که چگونه چنین چیزی امکان دارد؟ اولین چیزی که ما توصیه می کنیم این است که با مرکز امتحان تماس بگیرید. ما توصیه می کنیم که شما برای آن ها ایمیل بفرستید یا زنگ بزنید.

به یاد داشته باشید که وقتی شما برای آیلتس اقدام می کنید و فرم درخواست را پر می کنید، شرایط را همراه فرم خواهید یافت. این شرایط شامل سه نکته ی خیلی مهم هستند که توصیه می کنند نتایج شما احتمالاً به تاخیر می افتد یا کنسل می شود.

نکات زیر در مورد شرایط هستند:

اگر مسئولان امتحان آیلتس تصمیم بگیرند که بازبینی هر گونه موضوع مرتبط با امتحانتان یا مرکز امتحانتان ضروری است، احتمال دارد که نتیجه ۱۳ روز بعد از امتحان در اختیار شما قرار نگیرد. برای همکاری در هر بررسی احتمال دارد که از شما درخواست شود تا نمونه های رایتینگ و اسپیکینگ فراهم کنید. در موقعیت های استثنا، احتمالاً از شما در خواست می شود تا یک یا چند قسمت آیلتس را دوباره انجام دهید.

این به آن معنا است که شما احتمالاً نتابج خود را بعد از ۱۳ روز دریافت نخواهید کرد چون آیلتس باید نتایج را کامل تر بررسی کند. دو تا از رایج ترین دلایل در ادامه آورده شده اند: ۱) آیلتس باید امتحان شما را دوباره بررسی کند یا ۲) آیلتس در حال بررسی کنترل کیفی بر چگونگی مدیریت امتحان است.

اگر هر گونه بی نظمی شناسایی شود نتیجه ی شما بعد از تحویل داده شدن احتمالاً کنسل خواهد شد. احتمال دارد از شما خواسته شود تا یک یا چند قسمت آیلتس را دوباره انجام دهید.

یعنی اگر این موضوع حتمی شود که هر گونه مشکلی درباره ی امتحانتان وجود دارد، نتایج شما احتمالاً کنسل خواهد شد و احتمال دارد که مجبور شوید دوباره در کل امتحان یا قسمت هایی از آن شرکت کنید. لغت ‘بی نظمی’ یعنی در امتحان شما چیزی اتفاق افتاده یا به گونه ای مدیریت شده که قابل قبول یا عادی نبوده است.