چرا چیزی که برای آموزش زبان استفاده می کنید مهم است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به این مسپله می پردازد که تا چه میزان کتاب ها و منابع آموزش زبان موقر هستند و اینکه چرا چیزی که برای آموزش زبان استفاده می کنید مهم است؟ پس با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

چرا چیزی که برای آموزش زبان استفاده می کنید مهم است؟

چرا چیزی که برای آموزش زبان استفاده می کنید مهم است؟
چرا چیزی که برای آموزش زبان استفاده می کنید مهم است؟

نظم
خواندن کتابی کسل‌کننده صرفاً برای یاد گرفتن انگلیسی ایده‌ی خوبی نیست. وقتی این کار را می‌کنید نه تنها متنی کلافه‌کننده را می‌خوانید- بلکه متنی کلافه‌کننده را می‌خوانید که درکش هم سخت است. هیچکس نمی‌تواند مدت زیادی را با چنین شکنجه‌ای کنار بیاید. اگر خیلی انگیزه داشته باشید می‌توانید چند روزی را ادامه دهید اما به یک ماه نخواهد رسید.
و شما هم که راهی یادگیری انگلیسی را صرفاً برای چند روز نیاز ندارید. همین حالا هم در موقعیت‌های مختلف چند روزی را صرف یادگیری زبان کرده‌اید و احتمالاً می‌دانید این تلاش‌های نامنظم نتیجه‌ای دربر نخواهد داشت. شما باید تغییری دائمی در شیوه‌ی زندگی خود ایجاد کنید که ضمانت بهبود ثابت باشد.
وقف کردن
تصور کنید که طرفدار بزرگ فیلم ماتریکس هستید. (اگر هم طرفدار بزرگ فیلم ماتریکس نیستید، نام فیلم دلخواه خود را در اینجا قرار دهید.) وقتی ماتریکس را تماشا می‌کنید می‌توانید انگلیسی به مراتب بیشتری یاد بگیرید در مقایسه با وقتی که فیلم‌هایی تصادفی و بی‌اهمیت را تماشا می‌کنید.
احتمال بیشتری وجود دارد که چنین فیلمی را صحنه به صحنه تماشا کنید، به هر دیالوگ با دقت گوش دهید (یا اگر زیرنویس آن را دارید، زیرنویس را به دقت می‌خوانید) و به جمله‌بندی آن فکر می‌کنید.
در چنین فیلمی احتمال بیشتری وجود دارد که به دنبال عبارات سخت در دیکشنری رفته و آن‌ها را به مجموعه لغات خود اضافه کنید.
احتمال بیشتری وجود دارد که با تقلید از دیالوگ‌های شخصیت‌های مورد علاقه‌ی‌تان به تمرین تلفظ خود بپردازید (برای مثال دیالوگ مورفیوس که می‌گوید: «متأسفانه، کسی نمی‌تواند بگوید که ماتریکس چیست.»)
طرز برخورد با انگلیسی
در نهایت باید گفت که ورودی جالب به شما اجازه می‌دهد رفتارتان در برابر زبان انگلیسی را تغییر دهید. در ابتدا شاید فکر کنید یادگیری انگلیسی مانند کاری سخت و ضروری- همچون هر روز صبح بیدار شدن و رفتن سر کار می‌ماند. اما وقتی کتاب‌های انگلیسی لذتبخش، فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزونی، وبسایت‌ها و غیره را پیدا می‌کنید. یادگیری زبان انگلیسی با خواندن کتابی بامزه، تماشای فیلمی باحال یا برقرار ارتباط با فردی شبیه به خودتان به راهی تبدیل می‌شود تا هر روز خوش بگذارنید.