چرا یادگیری زبان ارزش وقت گذاشتن را دارد

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد آموزش زبان های مختلف را یکی از بهترین انتخاب های شما در زندگی می داند. اما چرا یادگیری زبان ارزش وقت گذاشتن را دارد ؟ این مطلب برای پاسخ به این سوال برایتان در وب سایت قرار داده شده است.

چرا یادگیری زبان ارزش وقت گذاشتن را دارد
چرا یادگیری زبان ارزش وقت گذاشتن را دارد

اما چرا یادگیری زبان ارزش وقت گذاشتن را دارد

همچنان که جهان کوچکتر می‌شود، برقراری ارتباط به زبان انگلیسی مهمتر و مهمتر می‌شود- مخصوصاً در بسیاری از اماکن کاری و دانشگاه‌های سراسر دنیا. هرچه بهتر دستور زبان انگلیسی را متوجه شوید و هرچه بهتر زبان را صحبت کنید، زندگی بین‌المللی و تحصیلات ارشد راحت‌تر خواهد شد.

در حالی که انگلیسی از رایج‌ترین زبان های دوم آموخته شده در سراسر جهان است، بسیاری بر این باورند که همچنین یکی از سختترین زبان‌ها برای یادگیری است. در مسیر موفقیت خود، به عبارت ‘no pain, no gain’ فکر کنید. ریشه‌ی این ضرب المثل از انجام تمرین جسمی گرفته شده است، یعنی، اگر شما تمرین کنید اما همراه با ‘ pain’ نباشد، مهارت ها و ماهیچه های خود را خیلی نساخته‌اید- پس به انتهای عبارت، یعنی ‘no gain’ می رسید. به عقیده ی من، این حالت مشابه را موقع مطالعه ی انگلیسی هم تجربه می کنید!

وقتی شما به دنیا آمدید، یادگیری زبان مادری‌تان راحت بود. زبان اولتان شما را فرا گرفته بود، همه سعی می‌کردند به شما کمک کنند و آن را با تمرین یاد گرفتید. شما احتمالاً روان شدن در زبان مادری خود را خیلی راحت به دست آوردید، با ترکیبی از یادگیری تلویحی و صریح در مدرسه. سپس‌ موقعی فرا رسید که شما باید زبان دومی‌ را یاد می‌گرفتید…

برای شروع، انگلیسی زبانی راحت برای یادگیری است- با لغاتی مثل ‘یک پسر’ و ‘یک دختر’ شروع می شود، و سپس گرامرهایی مثل ‘من هستم’، ‘تو هستی’، ‘او هست’ و غیره. بعد افعال باقاعده را یاد می گیرید مثل ‘to love’, ‘she loves’, ‘she loved’, ‘she has loved’ و همچنین لیستی از افعال بی قاعده، مثل ‘to sing’, ‘he sang’, ‘he sung’, ‘he has sung’. تا الان، دارد پیچیده تر می شود!

سپس زمان‌های گذشته، حال و آینده، جملات شرطی و حروف اضافه را یاد می‌گیرید و فهرست همچنان ادامه پیدا می‌کند. هرچه قوانین انگلیسی بیشتری را یاد بگیرید، انتظار بیشتری برای یادگیری خواهید داشت- و به نظر می‌رسد که برای یادگیری خیلی زیاد است. با اینحال یاد ضرب‌المثل “no pain, no gain” بیفتید. تلاش سختتان به هدر نرفته است، پس احتمالاً می‌توانیم چیزی به آن عبارت اضافه کنیم که بشود: : “No pain, no gain – no learning in vain.” این یعنی هرآنچه که در زندگی یاد بگیرید به احتمال نزدیک به یقین در زمانی مفید خواهد بود- و یادگیری زبان هم از این قاعده مستثنا نیست.

مهارتی برای زندگی

ما هیچ وقت نمی‌دانیم آینده چه می‌شود، و خود را در هر موقعیتی که بیابیم، مثل ترفیع شغل در تجارت جهانی یا رفتن به کشوری دیگر، روان صحبت کردن به انگلیسی قطعاً مهارتی باارزش است. شاید شانس با شما همراه باشد، ازدواج کنید و به کشوری بروید که از مزیت انگلیسی صحبت کردن بهره مند باشید. اگر شما به خوبی انگلیسی صحبت کنید، تقریباً می توانید در سراسر جهان راحت ارتباط برقرار کرده و پیشرفت کنید- تقریباً همیشه شخصی را پیدا می کنید که انگلیسی صحبت کند.

مهم تر از همه، هرگز تسلیم نشوید و رویکردهای یادگیری خود را ادغام کنید تا به آن چه که من یعنی یک ‘نینجا در زبان انگلیسی’ می‌نامم ،تبدیل شوید‌. شما احتمالاً رقابت‌های جنگجویان نینجا و همه‌ی موانعی که یک نینجای واقعی باید بر آن‌ها غلبه کند تا ماموریت را تمام کند در تلویزیون تماشا کرده‌اید. گاهی اوقات، تماشای آن کاملاً اعصاب خرد کن می شود. جنگجویان نینجا از هر طبقه‌ی اجتماعی هستند و ساعت‌ها جلسات آموزشی ‌را برای شرکت کردن، کامل می‌کنند- درست مثل شما موقعی که در حال یادگیری انگلیسی هستید. اما، اگرچه گاهی اوقات ممکن است سخت باشد، وقتی شما تلاش خود را به مطالعه‌ی انگلیسی اختصاص دهید، به یک ‘نینجا در زبان انگلیسی’ تبدیل می‌شوید.

ما اعتقاد داریم تلاشی که صرف انگلیسی می‌کنید به مراتب مهمتر از نتایج است. لذتی که برایتان به همراه دارد شگفت‌انگیز است. شما می‌توانید اخبار دنیا را به انگلیسی متوجه شوید، خود را در فیلم‌های انگلیسی زبان غوطه‌ور سازید، متن شعر را در برنامه‌های موزیکال انگلیسی متوجه شوید و نظرات خود را به انگلیسی در شبکه‌های اجتماعی بیان کنید. برای حرفه‌ای‌های دنیای تجارت، تصور کنید که قادر هستید با اعتماد بنفس برای یک نقش جدید مصاحبه دهید یا با همکاران راحت‌تر ارتباط برقرار کنید.

0/5 (0 Reviews)