چرا یادگیری یک زبان جدید مهم است

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده انواع کلاس های زبان خارجی می باشد. اما سوال اینجاست که چرا یادگیری یک زبان جدید مهم است ؟ همه ما دلایل متفاوتی داریم اما برخی از مهم ترین آنها از این موارد هستند.

چرا یادگیری یک زبان جدید مهم است
چرا یادگیری یک زبان جدید مهم است

اما چرا یادگیری یک زبان جدید مهم است:

سفر به سراسر قاره و ملاقات با مردم جدید شگفت انگیز است. در حالی که شما احتمال دارد از تجربه ی فرهنگ های جدید و تحسین مناظر زیبا لذت ببرید، اگر با مردمی که ملاقات می کنید به زبان بومی شان صحبت کنید، خیلی جالب تر هم می شود. یادگیری یک زبان جدید زمان و صبر زیادی می برد، اما مطابقت تجربه ای که شما از آن دریافت می کنید، سخت است. این همچنین شما را در برابر میلیون ها نفر از سراسر جهان قرار می دهد. اگر شما درباره ی یادگیری یک زبان جدید متقاعد نشده اید، باید به تعدادی از مزایای لیست شده در زیر توجه کنید.

  • باعث جالب تر شدن سفر می شود

اگر شما به یک کشور جدید سفر می کنید که زبان ملی شان را می دانید، لازم نیست که برای برقراری ارتباط با بومی ها به دنبال یک دوست یا مترجم باشید. این یعنی شما می توانید به راحتی غذا سفارش دهید، علائم جاده را بخوانید، با آهنگ های محلی برقصید و بدون این که خود را غرق در ترجمه بیابید روز هیجان انگیزی را در بازار داشته باشید. به علاوه، بیش تر کشورها همیشه دو قیمت روی محصولات یا خدمات خود دارند، قیمت بومی و توریستی. این یعنی شما احتمالاً قیمت بیش تری را برای یک آیتم پرداخت می کنید فقط به این دلیل که زبان آن جا را نمی دانید. با این حال، لحظه ای که شما شروع به صحبت به زبان مردم بومی کنید، تمام این ها عوض می شود‌.

  • یادگیری یک زبان جدید باعث بهبود چشم‌اندازهای کاری شما می‌شود.

اغلب سازمان‌ها همیشه به دنبال مترجمین و زبان‌شناسان هستند، برای همین شما در اغلب مشاغل به سرعت کار را خواهید گرفت. دانش زبان جدید برای ایجاد رابطه‌ی باثبات و ماندگار با شرکای کاری و مشتریان‌تان بین المللی نیز حائز اهمیت است. این به دلیل این است که اغلب آن‌ها به خاطر تلاش شما برای یادگیری زبان‌شان و به آغوش کشیدن فرهنگ‌شان شیفته ی شما می‌شوند. به علاوه، یادگیری یک زبان جدید شما را در بازار جهانی متمایز می کند چون می توانید بی‌نیاز از حضور مترجم همزمان معامله  کنید. افراد دوزبانه از این رو، وقتی نوبت اشتغال در کارهای بااعتبار می‌رسد، شانس بالاتری دارند. بنابراین اگر می خواهید به مهره ای ارزشمند در شرکت خود مبدل شوید، باید ثبتنام در کلاس زبان را در نظر داشته باشید.

  • شما فرصت یادگیری درباره ی مردمِ دیگر و فرهنگ آن ها را دارید

یادگیری زبان چینی در سنگاپور شما را در برابر فرهنگ غنی چین قرار می دهد که به بیش از چهار قرن پیش برمی گردد. شما فرصت یادگیری درباره ی تفاوت های آن ها، غذاها، رسوم، سنت ها، و مسائل ممنوع را دارید. همچنین احتمالش خیلی زیاد است که مردم احساس راحتی کنند و با خارجی هایی که می توانند به زبانشان ارتباط برقرار کنند، دوست شوند. بنابراین، اگر شما دوست دارید بیش تر درباره ی روش زندگی یک جماعت بدانید، باید با یادگیری زبانشان شروع کنید.

  • یک زبان جدید مهارت های شناختی و عملکرد مغز شما را تقویت می کند

شما باید لغات، پیشوندها، پسوندها، و اصطلاحات را کنار هم بگذارید و موقع یادگیری یک زبان جدید آن ها را به حافظه بسپارید. این مغز را تمرین می دهد و رشد آن را تقویت می کند. دو زبانه ها همچنین اثبات کرده اند که در توجه کردن، چند کاره بودن، گرفتنِ تصمیمات خوب، و حفظ سطح بالایی از کنترل بر روی خود بهتر هستند. همچنین احتمال دارد که شما ریسک رنج بردن از بیماری زوال عقل یا آلزایمر را با شرکت در یک کلاس زبان جدید کاهش دهید. یادگیری یک زبان دیگر توسط بچه ها باعث افزایش سطح هوش و خلاقیت آن ها در مقایسه با تک زبانه های همان کلاس شده است.

یادگیری یک زبان جدید برای هیچ کسی الزامی نیست اما اگر می خواهید روابط دوستانه از فرهنگ های متنوع داشته باشید و شانس خود برای کسب موقعیت های شغلی جدید را بالا ببرید، ضروری است که آن را در نظر بگیرید. تجار باید زبان ماندارین را یاد بگیرند، چنانچه قصد توسعه ی شغلی و بالا بردن تعداد مشتریانشان را دارند. شما می توانید به راحتی یک مؤسسه‌ی زبان در نزدیکی خود پیدا کنید که درس های مختلف را ارائه می دهد یا معلمی خصوصی استخدام کنید تا اگر به یادگیری علاقه مند هستید به شما زبانی جدید را آموزش دهد.