چرا پادکست ها برای تافل خوب هستند

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بررسی می کند که چرا پادکست ها برای تافل خوب هستند ؟ شما هم اگر قصد شرکت در تافل دارید حتما Podcast ها را مورد توجه قرار دهید چون:

اما چرا پادکست ها برای تافل خوب هستند :

چرا پادکست ها برای تافل خوب هستند
چرا پادکست ها برای تافل خوب هستندواضح ترین دلیل که پادکست ها برای آمادگی در تافل فوق العاده هستند این است که قالب با آن چه شما در روز امتحان گوش می کنید بیش ترین حد شباهت را دارد. موقعی که تماشای تلویزیون، مستندات، یا Ted Talks می توانند ارائه کننده ی تمرین خوبی باشند، طبیعت بصری آن ها احتمالاً به این معنا است که شما به درستی تجربه ی یادداشت برداری واقعی را که برای چیزی مانند تافل لازم دارید، دریافت نمی کنید. شما با وجود سرنخ های بصری کم در روز امتحان باید فقط روی آن چه که گوش می کنید، اتکا کنید. پادکست ها در آغاز در این قالب ارائه می‌شوند، اما خیلی ها شامل یادداشت ها یا رونوشت های نمایشی هستند که شما می توانید برای بررسی در مقابل یادداشت هایی که در واقع برداشته اید، از آن ها استفاده کنید.

به علاوه، پادکست ها خارق العاده هستند چون به شما اجازه می دهند تا به طور همزمان چند کار را انجام دهید. من به عنوان یک شخص که کاملاً به پادکست عادت دارم، در حالی که مشغول انجام فعالیت های تکیِ دیگر هستم، عاشق صرف وقت برای گوش کردن به پادکست ها هستم. قبل از سوار شدن به ماشین، دویدن، یا شام درست کردن، عاشق داشتن یک پادکست هستم تا به بهترین شکل از وقتم استفاده کنم. این باعث می شود تا احساس کنم سودمندتر هستم و به من کمک می کند تا به طور موثری از وقتم استفاده کنم.

از پادکست ها منحصراً برای تمرین یادداشت برداری استفاده نکنید. اگر شما موقع انجام کارهای دیگر تصمیم بگیرید که به پادکست ها گوش کنید، می‌ توانید مقدار زمانی را که صرف مشعولیت با انگلیسی می کنید، افزایش دهید. این می تواند به شما کمک کند تا الگوهای تاکید را درونی کنید، و باعث شوید حروف گفتاری طبیعی تر شوند.

به علاوه، پادکست هایی که به طور مرتب بیرون می آیند را به سادگی دنبال کنید تا هر قسمت را به محض پخش زنده دریافت کنید. به جای این که لازم باشد تا تمرین لیسنینگ پیدا کنید، تمرین به طور طبیعی خواهد آمد، و باعث می شود تا احتمال دنبال کردن شما بیش تر شود. این می تواند به شما کمک کند تا در برنامه ای منظم بمانید چون قسمت ها هر هفته در زمان مشابهی پخش می شوند. برای گوش کردن به پادکست ها با زدن روی اطلاعات و گوش کردن سریع، انگیزه ی اضافی دریافت کنید.

برای آموزش تافل به آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بپیوندید.

5/5 (1 Review)