چرا آزمون PTE از آیلتس بهتر است

پی تی ای در مقابل تافل و آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد هر دو آزمون آیلتس و PTE را در دوره های آموزشی خود قرار داده است. امروز می خواهیم این مسئله را بررسی که چرا آزمون PTE  از آیلتس بهتر است: بررسی تفاوت بین PTE  و آیلتس شاید کار ساده ای نباشد اما بیاییم امروز به برتری های آزمون PTE بیشتر بپردازیم. پس با ما باشید.

اما چرا آزمون PTE  از آیلتس بهتر است: بررسی تفاوت بین PTE  و آیلتس

why PTE exam is easier than IELTS
why PTE exam is easier than IELTS

PTE مخفف آزمون انگلیسی پیرسون و IELTS مخفف سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی است. هردو، آزمون مهارت زبان انگلیسی هستند که توسط دانش آموزانی که مایل به تحصیل درخارج از کشور هستند، داده می شود. با این حال، بسیاری از دانش آموزان این سردرگمی را دارند کهتفاوت بین PTE و آیلتس چیست یا کدام یک برتر است. در اینجا  لیستی از دلایل آورده شده است که نشان می دهد چرا PTE بهتر از آیلتس است.

برای دیدن آخرین کتاب های PTE، مطلب آموزش PTE را دنبال کنید

۱) آسان تر است:

بله PTE آسان تر از آیلتس است. شما باید از قلم و کاغذ برای امتحان آیلتس استفاده کنید، در مورد PTE، تمام امتحانات بصورت آنلاین انجام می شوند. متقاضیان می‌توانند ۱۰ دقیقه استراحت بین امتحان بگیرند. در رایتینگ مجبورید بصورت آنلاین بنویسید، بنابراین شما می توانید آن را به راحتی ویرایش کنید. این تفاوت متداول بین PTE و آیلتس است.

۲) تاریخ آزمون و اعلام نتایج:

تاریخ برگزاری آزمون PTE اغلب با آیلتس مقایسه می شود. دانش آموزان می توانند تاریخ مناسب آزمون را انتخاب کنندچرا که امتحاناتش ۶ روز در هفته برگزار می شوند در حالیکه آزمون آیلتس یک بار در هفته برگزار می شود. متقاضیان می توانند تاریخ و محل آزمون را با توجه به راحتی خود انتخاب کنند. علاوه بر این، نتایج آزمون PTE در ۵ روز کاری ارائه می شوند در حالی که این زمان برای آیلتس ۱۲ روز کاری است.

هیچ جهتگیری وجود ندارد:

تفاوت بزرگ بین PTE و آیلتس این است که امتحانات آیلتس توسط افراد گرفته می شود، بنابراین احتمال دارد که نمرات شما به خاطر لباسی که به تن دارید متفاوت باشند، اما در PTE، از طریق ماشین انجام می شود، بنابراین نمره گرفتن به فاکتورهای انسانی بستگی ندارد.

امیدواریم نکاتی که در بالا ارائه شده به شما کمک کند بفهمید چرا PTE بهتر از آیلتس است. اگرچه شباهتی بین آنها وجود دارد و الگویشان یکی است:ریدینگ، رایتینگ، لیستنینگ و  اسپیکینگ و اعتبار هر دوی آنها دو سال است. چیز اصلی که تفاوت ایجاد می کند این است که آیلتس مبتنی بر انسان و PTE مبتنی بر کامپیوتر است.