چرا زبان روسی را در روسیه یاد بگیریم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان روسی و دیگر زبان های خارجی می باشد. اما امروز به تجربه یکی از زبان آموزان اشاره می کنیم که معتقد است باید در روسیه زبان روسی را یاد گرفت و اینکه چرا زبان روسی را در روسیه یاد بگیریم؟

چرا زبان روسی را در روسیه یاد بگیریم؟
چرا زبان روسی را در روسیه یاد بگیریم؟

اما چرا زبان روسی را در روسیه یاد بگیریم؟

  • مفاهیم را در بافت آن‌ها می آموزید

من به شخصه فکر می کنم این یکی از مهم ترین مزیت های تحصیل در خارج از کشور است. اگر شما درباره ی یک لغت مخصوص یا ساختار گرامر مطمئن نیستید، شنیدن آن که در موقعیت های واقعی استفاده شده است واقعاً به فهم شما کمک می کند. یادگیری بافتِ یک عبارتِ جدید در یاد ماندن آن را راحت تر می سازد و وقتی که زمان استفاده از آن فرا رسد اعتماد به نفس شما را تقویت می کند. تکرار کردن هم کلید اصلی است! برای مثال، هر روز شنیدن عبارتی مشابه در متروی مسکو (‘Осторожно, двери закрываются! Следующая станция…’  – “مراقب باشید، درها در حال بسته شدن هستند! ایستگاه بعدی.. است”) مسلماً به تلفظ من کمک کرد.

  • شما فرصت زندگی با افراد بومی را خواهید داشت

این چیزی است که فقط تحصیل در خارج از کشور می تواند برای شما فراهم کند. خیلی از مدارس زبان به شما فرصت می دهند تا با یک خانواده ی بومی بمانید. اگر چه این می تواند در ابتدا کمی سخت باشد، شگفت آور است که شما چه قدر زود به مسائل عادت می کنید و جزئی از خانواده می شوید. شما فرصت امتحان ریزه کاری های محلیِ زیادی را خواهید داشت و آن جنبه ای از زندگی را تجربه می کنید که مسافران عادی فرصت تجربه اش را ندارند.

  • شما به طور کامل در زبان غوطه ور می شوید

این که شبانه روز در محاصره ی یک زبان خارجی باشید بی اندازه باعث پیشرفت مهارت های ارتباطی شما می شود. این می تواند خسته کننده و گاهی دلسرد کننده باشد، اما نتایجِ حاصل ارزشش را خواهند داشت و شما را به ادامه دادن تشویق می کنند. شما باید همیشه در داخل و خارج از کلاس به آن زبان صحبت کنید. خواه سفارش دادن در یک رستوران باشد، یا گپ زدن با خانواده ی میزبان خود یا سفر رفتن، تحصیل در خارج تا به الان بهترین روش سر و کار داشتن با زبان تقریباً به صورتی همیشگی است.

  • شما دوستان همیشگی پیدا می کنید

برتریِ بسیار بزرگِ تحصیل در خارج از کشور دوستانی است که آن جا پیدا می کنید. با توجه به تجربه ی من، داشتن دوستان خارجی واقعاً باعث شد که من احساس کنم بیش تر شبیه آن ها هستم. صحبت با افراد جوان از کشوری دیگر هم روشی عالی برای یادگیری سخنان محاوره و عامیانه است، چیزی که کتاب ها نمی توانند ارائه کنند. علاوه بر پیدا کردن دوست از کشوری که در آن تحصیل می کنید، یادگیری یک زبان در خارج فرصت ملاقات با مردمی را برای شما فراهم می کند که وضعیت مشابه خودتان را دارند. اگر شما با دلتنگی برای خانه و خانواده ی خود یا با جنبه های مخصوصی از یادگیری زبان درگیر هستید این می تواند واقعاً کمک کننده باشد.

  • شما در زندگی تجربه کسب می کنید

مطالعه ی یک زبان در خارج از کشور فرصتی است که یک دفعه در زندگی برایتان مهیا می شود. این که باید خود را با فرهنگی متفاوت وفق دهید، می تواند سخت باشد، اما ملاقات با افراد جدید و کشف یک روش کاملاً ناآشنا از زندگی هم مهیج است. یادگیری در خارج از کشور باعث می شود تا شما مستقل تر و با اعتماد به نفس بیش تری شوید. زندگی در یک کشور خارجی و این که مدام با یک موقعیت جدید وفق پیدا کنید شما را مجبور می کند تا از حیطه ی آرامش خود بیرون آیید.

  • شما فرصت فهم فرهنگی جدید را خواهید داشت

وقتی به سنپترزبورگ رسیدم چیزهای خیلی زیادی برایم عجیب بود. برای مثال، این که همیشه در خانه کفش راحتی بپوشید، عادی است. با این حال، من می دانم که فرهنگ انگلیسی به همان میزان برای مادر خانواده ای که میزبان من است (хозяйка) ناآشنا بود. آشنا شدن با فرهنگ کمک بسیار بزرگی برای یادگیری زبان شما است. آگاه بودن از تفاوت های فرهنگی واقعاً مهم است و فهمی خوب از روش زندگی یک کشورِ متفاوت برای برقرای ارتباطِ موثر ضروری است.

  • شما شانس بیش تری برای استخدام شدن دارید

ملاقات با افراد جدید، برنامه ریزی مطالعات خود، مستقل بودن و یادگیری برقراری ارتباطِ موثر تماماً شما را در موقعیتی خوب برای استخدام شدن در آینده قرار می دهد. تحصیل در خارج از کشور پیشرفتی بسیار بزرگ برای رزومه ی شما حساب می شود و به کارفرمایان آینده نگر نشان می دهد که شما از بیرون آمدن از حیطه ی آسایش خود نمی هراسید. آن آگاهیِ فرهنگی که شما از صرف وقت خود در خارج از کشور کسب می کنید به طور فوق العاده ای در سرو کار داشتن با مردمی با پیش زمینه ی متفاوت مفید است. و لازم به ذکر نیست که داشتنِ صلاحیت در یک زبان خارجی تا چه اندازه مهارتی فوق العاده است!