چرا باید زبان اسپانیایی یاد بگیریم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده انواع کلاس های آموزش زبان اسپانیایی می باشد. اما چرا باید زبان اسپانیایی یاد بگیریم؟ اگرچه زبان اسپانیایی زبان بسیار زیبایی است اما زیبایی تنها دلیل آموزش زبان اسپانیایی نیست. پس با ما همراه باشید.

چرا باید زبان اسپانیایی یاد بگیریم؟

چرا باید زبان اسپانیایی یاد بگیریم؟

پس چرا باید زبان اسپانیایی یاد بگیریم؟

اگر می خواهید بدانید که چرا باید اسپانیایی یاد بگیرید, در ابتدا ببینید چه کسانی همین الان آن را تکلم می‌کنند: مبتدی ها, مقیمان ایالات متحده,دانش آموزان در مدارس,دارند اسپانیایی را مطالعه می کنند. زبان اسپانیایی  در اروپا نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است, جاییکه اغلب اوقات، بعد از انگلیسی، زبان خارجیِ انتخابی محسوب می‌شود. و جای تعجبی نیست که اسپانیایی دومین یا سومین زبان محبوب است: با حدود ۴۰۰ میلیون گویشور، چهارمین زبان رایج در جهان (بعد از انگلیسی,چینی و هندوستانی) است که تکلم می‌شود و مطابق بعضی آمارها بیشتر از زبان انگلیسی گویشور بومی دارد. زبان رسمی در چهار قاره است و در سایر نقاط از اهمیت تاریخی برخوردار است.

ارقام به تنهایی زبان اسپانیایی را گزینه ی خوبی می سازد, برای آنهایی که می خواهند زبان دیگری را یاد بگیرند. اما دلایل بسیار دیگری  برای یادگیری زبان اسپانیایی وجود دارد. در اینجا چندتایی آورده شده است:

دانستن اسپانیایی ,زبان انگلیسی تان را بهبود می بخشد

بسیاری از واژگان انگلیسی ریشه ی لاتین دارند,خیلی از آنها از طریق زبان فرانسه وارد زبان انگلیسی شده اند. چون اسپانیایی هم یک زبان لاتین است, خواهید دید زمانی که اسپانیایی را یاد می گیرید، درک بهتری از واژگان انگلیسی نیز خواهید داشت. همینطور, اسپانیایی و انگلیسی ریشه ی هندو اروپایی مشترکی دارند، بنابراین دستور زبانشان مثل هم است. شاید روش موثرتری برای یادگیری دستور زبان انگلیسی از طریق مطالعه ی دستور زبان ,زبان دیگری وجود نداشته باشد، زیرا یادگیری به این طریق شما را مجبور به فکر کردن در مورد ساختار زبانتان می کند.

شاید همسایه تان اسپانیایی صحبت می کند

سال های نه خیلی دور, جمعیت تکلم کننده ی اسپانیایی ایالات متحده تنها به ایالات هم‌مرز مکزیک, فلوریدا و نیویورک سیتی محدود می شد. اما دیگر اینطور نیست. حتی زمانیکه در کمتر از صد کیلومتری مرز کانادا زندگی می کردم، گویشوران اسپانیایی در همان خیابانی که من زندگی می کردم ,سکونت داشتند. برایم ثابت شده در هر جایی که طی سال های اخیر زندگی کرده ام , دانستن اسپانیایی  در صحبت با کسانی که انگلیسی نمی دانند، فوق‌العاده با ارزش است.

زبان اسپانیایی برای سفر عالی است

بله، بازدید از مکزیک، اسپانیا و حتی گینه ی استوایی بدون یک کلمه اسپانیایی صحبت کردن کاملاً امکان پذیر است. اما حتی نیمی هم سرگرم کننده نیست. من وقتی را به یاد دارم که تعدادی mariachis را در بالای یکی از هرم های نزدیک مکزیکوسیتی ملاقات کردم. چون من اسپانیایی صحبت می کردم، آن ها لغات را برایم نوشتند تا بتوانم همراهشان بخوانم. این به یکی از به یاد ماندنی ترین تجربیات سفر من تبدیل شد. بارها موقع سفر به مکزیک، آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی فقط به این دلیل که به زبان اسپانیایی صحبت می کنم فرصت هایی برایم مهیا شد، و به من اجازه داد تا چیزهایی را مشاهده کنم و انجام دهم که خیلی از بازدید کننده های دیگر انجام نمی دهند.

یادگیری یک زبان به شما کمک می کند تا بقیه ی زبان ها را بیاموزید

اگر شما می توانید به زبان اسپانیایی صحبت کنید، این آغازی است تا زبان های لاتین محورِ دیگر مانند فرانسوی و ایتالیایی را یاد بگیرید. و این حتی به شما کمک می کند تا زبان های روسی و آلمانی را بیاموزید، چون هر دوی آن ها ریشه های هند-اروپایی دارند و تعدادی ویژگی دارند (مانند جنسیت و صرف گسترده) که در زبان اسپانیایی وجود دارد اما در زبان انگلیسی نیست.

زبان اسپانیایی راحت است

اسپانیایی یکی از راحت ترین زبان های خارجی برای یادگیری برای گویشوران انگلیسی است. خیلی از لغاتش مشابه انگلیسی است، و اسپانیاییِ نوشتاری کاملاً آوایی است: تقریباً همه ی لغات اسپانیایی را مشاهده کنید و آن گاه می توانید بگویید که چه طور تلفظ می شوند.

دانستن زبان اسپانیایی احتمالاً در یافتن شغل به شما کمک کند

اگر شما در آمریکا هستید و در یکی از حرفه های کمکی شامل پزشکی و تحصیل کار می کنید، با دانستن زبان اسپانیایی فرصت های خود را گسترش می دهید. و شما هر کجا که زندگی می کنید، اگر شغلی دارید که شامل تجارت بین المللی، برقراری ارتباط یا جهانگردی است، به طور مشابهی فرصت هایی را خواهید یافت تا از مهارت های زبان جدید خود استفاده کنید.

زبان اسپانیایی سرگرم کننده است!

خواه شما از صحبت کردن، خواندن، یا تسلط بر چالش ها لذت می‌ برید، همه ی آن ها را در یادگیری زبان اسپانیایی پیدا خواهید کرد. برای خیلی از مردم، در صحبتِ موفقیت آمیز به زبانی دیگر چیزی وجود دارد که به طور ذاتی لذت بخش است.

مقالات مرتبط

ساخت جمله مجهول در زبان اسپانیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بحث های مختلف گرامری زبان اسپانیایی را مطرح کرده است. امروز می خواهیم به ساخت جمله مجهول در زبان اسپانیایی اشاره کنیم و نحوه ساخت آن را برایتان بیاوریم. پس با ما همراه باشید. ساخت جمله مجهول در زبان اسپانیایی به چه صورت انجام می شود: یکی از رایج ترین اشتباهاتی که شاگردان مبتدیِ زبان اسپانیایی […]

چه زمانی باید از حروف بزرگ در زبان اسپانیایی استفاده کرد؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب آموزش زبان اسپانیایی اشاره میکند که چه زمانی باید از حروف بزرگ در زبان اسپانیایی استفاده کرد؟ با ما همراه باشید تا بتوانید به راحتی تصمیم بگیرید که چه موقع از Capital Letter در زبان اسپانیایی باید استفاده کرد. چه زمانی باید از حروف بزرگ در زبان اسپانیایی استفاده کرد؟ در این جا […]

طریقه ساخت اسامی و صفات جمع در زبان اسپانیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد انواع مختلف بحث های گرامری زبان اسپانیایی را برای شما در مطالب قبلی آورده است. اما امروز می خواهیم به طریقه ساخت اسامی و صفات جمع در زبان اسپانیایی اشاره کنیم. پس این مطلب را از دست ندهید. طریقه ساخت اسامی و صفات جمع در زبان اسپانیایی را ببینید: اگر شما می دانید که چه طور […]

۱۰ نکته در مورد حرف ربط در زبان اسپانیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این جا ۱۰ نکته در مورد حرف ربط در زبان اسپانیایی بیان می کند که دانستنش برای شما همچنان که به آموزش زبان اسپانیایی مشغولید، مفید است و می توانید به وسیله آن جملات کامل تری را در زبان اسپانیایی ایجاد کنید. به ۱۰ نکته در مورد حرف ربط در زبان اسپانیایی توجه کنید: حروف […]

ترتیب کلمات در زبان اسپانیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب آموزشی به ترتیب یا Spanish Words Order in sentences اشاره می کند. خود را برای این مطلب آمزوشی مفید آماده کنید. ترتیب کلمات در زبان اسپانیایی را ببینیم: سوال: من گیج شدم. وقتی ما زبان اسپانیایی را در کلاس مطالعه می کنیم، به نظر می رسد که ترتیبِ بیش ترِ جملات خیلی مشابه زبان […]

حروف صدادار قوی و حروف صدادار ضعیف زبان اسپانیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به حروف صدادار قوی و حروف صدادار ضعیف در زبان اسپانیایی اشاره می کند تا در حین آموزش زبان اسپانیایی به تفاوت های این حروف بهتر آشنا شوید. به حروف صدادار قوی و حروف صدادار ضعیف زبان اسپانیایی توجه کنید: حروف صدادار در زبان اسپانیایی به عنوان ضعیف یا قوی طبقه بندی می شوند، و […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ