چرا باید زبان اسپانیایی یاد بگیریم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده انواع کلاس های آموزش زبان اسپانیایی می باشد. اما چرا باید زبان اسپانیایی یاد بگیریم؟ اگرچه زبان اسپانیایی زبان بسیار زیبایی است اما زیبایی تنها دلیل آموزش زبان اسپانیایی نیست. پس با ما همراه باشید.

چرا باید زبان اسپانیایی یاد بگیریم؟

چرا باید زبان اسپانیایی یاد بگیریم؟

پس چرا باید زبان اسپانیایی یاد بگیریم؟

اگر می خواهید بدانید که چرا باید اسپانیایی یاد بگیرید, در ابتدا ببینید چه کسانی همین الان آن را تکلم می‌کنند: مبتدی ها, مقیمان ایالات متحده,دانش آموزان در مدارس,دارند اسپانیایی را مطالعه می کنند. زبان اسپانیایی  در اروپا نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است, جاییکه اغلب اوقات، بعد از انگلیسی، زبان خارجیِ انتخابی محسوب می‌شود. و جای تعجبی نیست که اسپانیایی دومین یا سومین زبان محبوب است: با حدود ۴۰۰ میلیون گویشور، چهارمین زبان رایج در جهان (بعد از انگلیسی,چینی و هندوستانی) است که تکلم می‌شود و مطابق بعضی آمارها بیشتر از زبان انگلیسی گویشور بومی دارد. زبان رسمی در چهار قاره است و در سایر نقاط از اهمیت تاریخی برخوردار است.

ارقام به تنهایی زبان اسپانیایی را گزینه ی خوبی می سازد, برای آنهایی که می خواهند زبان دیگری را یاد بگیرند. اما دلایل بسیار دیگری  برای یادگیری زبان اسپانیایی وجود دارد. در اینجا چندتایی آورده شده است:

دانستن اسپانیایی ,زبان انگلیسی تان را بهبود می بخشد

بسیاری از واژگان انگلیسی ریشه ی لاتین دارند,خیلی از آنها از طریق زبان فرانسه وارد زبان انگلیسی شده اند. چون اسپانیایی هم یک زبان لاتین است, خواهید دید زمانی که اسپانیایی را یاد می گیرید، درک بهتری از واژگان انگلیسی نیز خواهید داشت. همینطور, اسپانیایی و انگلیسی ریشه ی هندو اروپایی مشترکی دارند، بنابراین دستور زبانشان مثل هم است. شاید روش موثرتری برای یادگیری دستور زبان انگلیسی از طریق مطالعه ی دستور زبان ,زبان دیگری وجود نداشته باشد، زیرا یادگیری به این طریق شما را مجبور به فکر کردن در مورد ساختار زبانتان می کند.

شاید همسایه تان اسپانیایی صحبت می کند

سال های نه خیلی دور, جمعیت تکلم کننده ی اسپانیایی ایالات متحده تنها به ایالات هم‌مرز مکزیک, فلوریدا و نیویورک سیتی محدود می شد. اما دیگر اینطور نیست. حتی زمانیکه در کمتر از صد کیلومتری مرز کانادا زندگی می کردم، گویشوران اسپانیایی در همان خیابانی که من زندگی می کردم ,سکونت داشتند. برایم ثابت شده در هر جایی که طی سال های اخیر زندگی کرده ام , دانستن اسپانیایی  در صحبت با کسانی که انگلیسی نمی دانند، فوق‌العاده با ارزش است.

زبان اسپانیایی برای سفر عالی است

بله، بازدید از مکزیک، اسپانیا و حتی گینه ی استوایی بدون یک کلمه اسپانیایی صحبت کردن کاملاً امکان پذیر است. اما حتی نیمی هم سرگرم کننده نیست. من وقتی را به یاد دارم که تعدادی mariachis را در بالای یکی از هرم های نزدیک مکزیکوسیتی ملاقات کردم. چون من اسپانیایی صحبت می کردم، آن ها لغات را برایم نوشتند تا بتوانم همراهشان بخوانم. این به یکی از به یاد ماندنی ترین تجربیات سفر من تبدیل شد. بارها موقع سفر به مکزیک، آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی فقط به این دلیل که به زبان اسپانیایی صحبت می کنم فرصت هایی برایم مهیا شد، و به من اجازه داد تا چیزهایی را مشاهده کنم و انجام دهم که خیلی از بازدید کننده های دیگر انجام نمی دهند.

یادگیری یک زبان به شما کمک می کند تا بقیه ی زبان ها را بیاموزید

اگر شما می توانید به زبان اسپانیایی صحبت کنید، این آغازی است تا زبان های لاتین محورِ دیگر مانند فرانسوی و ایتالیایی را یاد بگیرید. و این حتی به شما کمک می کند تا زبان های روسی و آلمانی را بیاموزید، چون هر دوی آن ها ریشه های هند-اروپایی دارند و تعدادی ویژگی دارند (مانند جنسیت و صرف گسترده) که در زبان اسپانیایی وجود دارد اما در زبان انگلیسی نیست.

زبان اسپانیایی راحت است

اسپانیایی یکی از راحت ترین زبان های خارجی برای یادگیری برای گویشوران انگلیسی است. خیلی از لغاتش مشابه انگلیسی است، و اسپانیاییِ نوشتاری کاملاً آوایی است: تقریباً همه ی لغات اسپانیایی را مشاهده کنید و آن گاه می توانید بگویید که چه طور تلفظ می شوند.

دانستن زبان اسپانیایی احتمالاً در یافتن شغل به شما کمک کند

اگر شما در آمریکا هستید و در یکی از حرفه های کمکی شامل پزشکی و تحصیل کار می کنید، با دانستن زبان اسپانیایی فرصت های خود را گسترش می دهید. و شما هر کجا که زندگی می کنید، اگر شغلی دارید که شامل تجارت بین المللی، برقراری ارتباط یا جهانگردی است، به طور مشابهی فرصت هایی را خواهید یافت تا از مهارت های زبان جدید خود استفاده کنید.

زبان اسپانیایی سرگرم کننده است!

خواه شما از صحبت کردن، خواندن، یا تسلط بر چالش ها لذت می‌ برید، همه ی آن ها را در یادگیری زبان اسپانیایی پیدا خواهید کرد. برای خیلی از مردم، در صحبتِ موفقیت آمیز به زبانی دیگر چیزی وجود دارد که به طور ذاتی لذت بخش است.

مقالات مرتبط

کلمات زبان اسپانیایی بدون معادل انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به یک سری کلمات جالب در زبان اسپانیایی اشاره می کند. کلمات زبان اسپانیایی بدون معادل انگلیسی می تواند برای کسانی که به آموزش زبان اسپانیایی مشغول هستند بسیار مفید باشد. پس با ما همراه باشید. اما کلمات زبان اسپانیایی بدون معادل انگلیسی را ببنیید: Amigovio/amigovia این لغت نسبتاً جدید است و بسته به بافت […]

۹ اشتباه که موقع یادگیری زبان اسپانیایی باید از آن ها اجتناب کرد

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای یادگیری بهتر شما و آموزش زبان اسپانیایی مفید تر به ۹ اشتباه که موقع یادگیری زبان اسپانیایی باید از آن ها اجتناب کرد اشاره می کند. پس اگر در حال آموزش زبان اسپانیایی هستید حتما این متن را دنبال کنید. اما ۹ اشتباه که موقع یادگیری زبان اسپانیایی باید از آن ها اجتناب کرد را […]

تشکر کردن در زبان اسپانیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد آموزش زبان اسپانیایی را برای شما با یک سری جمله بسیار کاربردی ارائه می دهد. امروز تشکر کردن در زبان اسپانیایی  را برایتان می آوریم. پس با ما همراه باشید. بیایید تشکر کردن در زبان اسپانیایی را یاد بگیریم: چگونه از Gracias به عنوان لغتی برای تشکر استفاده کنید اگر مایل هستید نشان دهید که برای […]

تلفظ حرف E در زبان اسپانیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به یک مبحث آموزش زبان اسپانیایی می پردازد. تلفظ حرف E در زبان اسپانیایی روش های متفاوتی دارد. پس با ما همراه باشید تا بیشتر با این روش ها آشنا شوید. اما تلفظ حرف E در زبان اسپانیایی به چه صورت انجام می شود: رایج ترین صدا برای e بسیار شبیه صدای “e” انگلیسی در لغتی […]

چرا اسپانیایی گاهی زبان castellano نامیده می شود

یک سوال که برای بسیاری از شما پیش آمده است این است که چرا اسپانیایی گاهی زبان castellano نامیده می شود ؟ امروز می خواهیم آموزش زبان اسپانیایی را با توضیح این تفاوت شروع کنیم. پس با ما همراه باشید. اما چرا اسپانیایی گاهی زبان castellano نامیده می شود اسپانیایی یا castellano ؟ شما هر دو لغت را موقع رجوع […]

ارتباط زبان اسپانیایی با زبان عربی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد هر دو زبان اسپانیایی و عربی را در کلاس های خود آموزش می دهد. اما امروز به آموزش زبان اسپانیایی و عربی نمی پردازیم بلکه به ارتباط زبان اسپانیایی با زبان عربی اشاره خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید. به ارتباط زبان اسپانیایی با زبان عربی توجه کنید: اگر شما به زبان اسپانیایی یا انگلیسی […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ