چرا آزمون تافل انتخاب خوبی است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد این سوال را پاسخ می دهد که چرا آزمون تافل انتخاب خوبی است؟ و چرا آزمون تافل به آن بدی که فکر می کنید نیست. با ما باشید تا از این آزمون مهم بیشتر بدانید.

چرا آزمون تافل انتخاب خوبی است؟
چرا آزمون تافل انتخاب خوبی است؟

اما چرا آزمون تافل انتخاب خوبی است؟

۱– (مقداری) وقت خواهید داشت تا تمام جواب های خود را آماده کنید

شما برای هر سوالی که در تافل جواب می دهید کمی وقت خواهید داشت تا نفسی تازه کنید و جواب خود را آماده کنید. شما در قسمت های ریدینگ و رایتینگ با توجه به سرعت خود جلو می روید، تا بتوانید زمانی را برای جمع آوری افکارتان پیدا کنید و اگر لازم بود روی لغتی سخت اندیشه کنید. شما در قسمت لیسنینگ قادر خواهید بود که در طی مکالمات یادداشت بردارید تا افکار خود را مرتب کنید، و برای این کار وقت کافی خواهید داشت.

 

۲سطح ریدینگ فراتر از سطح ترم های اول دانشگاه نیست

اگر شما تصور می کنید که در حال تلاش هستید تا راه خود را از میان کاغذهای متراکم آکادمیک در قسمت ریدینگ تافل هموار کنید، این کار را نکنید! سطح هیچ کدام از متون قسمت ریدینگ فراتر از سطح سختی ترم های اول دانشگاهی نخواهد بود.

اگر شما در کلاس های ورودی دانشگاهی به انگلیسی (یا کلاس های AP‌ یا IB) شرکت کرده اید یا منابع ریدینگ را از آن نوع کلاس ها خوانده اید، یعنی از قبل با سطح سختی متونی که در تافل خواهند آمد، آشنا شده اید و آن ها را تمرین کرده اید.

 

۳سوالات درک مطلب درست و بی پرده هستند

سوالات ریدینگ در تافل به طور کلی فقط دانش درک مطلب شما را می سنجند، پس راحت تر از سوالات ریدینگ در امتحانات متعارف دیگر هستند. متون استفاده شده در قسمت ریدینگ سخت تر از آن هایی هستند که در SAT و ACT یافت می شوند (و تقریباً در سطح مشابه متون ریدینگ GRE هستند)، اما خودِ سوالات ریدینگ در مجموع به طور قابل توجهی راحت تر هستند.

 

۴شما امتیازی عالی لازم ندارید

نکته ی نهایی که باید موقع جواب دادن به سوال ‘تافل تا چه حد سخت است؟’ به یاد داشته باشید این است که هیچ کس انتظار عالی بودن در امتحان را ندارد. گستره ی امتیاز تافل شما می تواند از ۰-۱۲۰ باشد، اما حتی دانشگاه های برتر مانند هاروارد و MIT هم خواستار امتیازی فراتر از ۱۰۰ نیستند (اگرچه گرفتن امتیاز بیش تر گاهی می تواند به شما کمک کند).