چرا باید CD آموزش زبان فرانسه را حتما با کتاب استفاده کنید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد کلاس های مختلف را برای زبان فرانسه برگزار می کند. اما چرا باید CD آموزش زبان فرانسه را حتما با کتاب استفاده کنید؟ زبان فرانسه زبان خاصی است که حتما باید از ابتدا گوش هایتان را برای درک آن اماده سازید. با همراه باشید.

چرا باید CD آموزش زبان فرانسه را حتما با کتاب استفاده کنید؟
چرا باید CD آموزش زبان فرانسه را حتما با کتاب استفاده کنید؟

ببینیم چرا باید CD آموزش زبان فرانسه را حتما با کتاب استفاده کنید؟

تفاوت بین فرانسوی گفتاری و فرانسوی نوشتاری

مشکلِ یادگیری زبان فرانسوی از طریق کتاب این است که “فرانسوی خیابانی” خیلی متفاوت از “فرانسوی آکادمیک” است که شما را در کتاب های خواهید یافت.

نه تنها تلفظ عوض می شود بلکه ربط دهنده ها هم متفاوت هستند، حروف صدادار تک هجایی بسیار بیش تر حضور دارند و به نظر می رسد که بعضی از ضمایر یا حروف تعریف فرانسوی با هم ناپدید می شوند!

مهارت های زبان فرانسوی شما شاید از لحاظ کتابی عالی باشند، اما موقع صحبت با مردمِ کاملاً “عادیِ” فرانسوی در خیابان اوقات سختی را خواهید داشت.

حواستان باشد: وقتی من می گویم “خیابان”، درباره ی فرانسوی عامیانه، یا فرانسوی “گانگستری” صحبت نمی کنم… منظورم فقط زبان فرانسوی مدرن است که همه امروزه استفاده می کنند – خب، احتمالاً سیاست مداران ۷۰ ساله در تلویزیون استفاده نمی کنند، اما بقیه ی ما در موقعیت های روزانه استفاده می کنیم.

البته، اگر هدف شما از یادگیری فرانسوی فقط خواندن و تحلیل ادبیات فرانسوی یا قبولی در امتحانات نوشتاری است، آن گاه یادگیری فرانسوی از طریق کتاب ها کافی خواهد بود.

با این حال، بیش تر بزرگسالان فرانسوی را می آموزند تا قادر باشند در کشورهای فرانسوی زبان به تعطیلات بروند و قادر باشند با مردم تعامل برقرار کنند. در این مورد، شما باید زبان فرانسوی امروزی را بیاموزید و، به خصوص، تلفظ فرانسوی گفتاریِ “واقعی” را بشنوید.

مزایای یادگیری زبان فرانسوی امروزی از طریق منابع صوتی

یک مثال عالی از تفاوت بین زبان فرانسوی گفتاری امروزی و فرانسوی در کتاب ها این عبارت است: “Il n’y a pas de quoi”.

یافتن ابزار صوتی مناسب

منابع صوتی زیادی وجود دارد، و مهم است که شما برای انتخاب یکی از آن ها که برایتان مناسب است، وقت بگذارید.

اگر شما مبتدی یا در سطح متوسط باشید این مخصوصاً مهم است، چون منبع صوتی که با آن کار می کنید باید چالش برانگیز باشد، و در عین حال دست یافتنی بوده و حالتی از موفقیت را در شما تداعی کند.

نتیجه گیری

یادگیری زبان فرانسوی می تواند خیلی فوق العاده و مهارتی عالی در مجموعه ی مهارت هایتان باشد اما باید مطمئن شوید آن زبان فرانسوی را که می آموزید می توانید در سفر بعدی خود به پاریس استفاده کنید، در غیر این صورت خیلی زود از کوشش های خود برای یادگیری زبان فرانسوی ناامید خواهید شد.