چرا برای یادگیری زبان چینی باید انگیزه داشته باشید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به این نکته اشاره می کند که چرا برای یادگیری زبان چینی باید انگیزه داشته باشید؟ این زبان یکی از مهم ترین زبان ها در سال های آینده خواهد بود. دلایلش را در زیر ببینید.

چرا برای یادگیری زبان چینی باید انگیزه داشته باشید؟
چرا برای یادگیری زبان چینی باید انگیزه داشته باشید؟

اما چرا برای یادگیری زبان چینی باید انگیزه داشته باشید؟

در معرض یک فرهنگ غنی و متنوع قرار می گیرید

چیزهای زیادی برای یادگیری از یک فرهنگ وجود دارد که به بیش از ۵۰۰۰ سال قبل برمی گردد. مردم چینی یکی از غنی ترین فرهنگ ها را در جهان دارند و همین طور هم در غذاها، جشن ها، مذهب، و سنت هایشان مشهود است. شما احتمال دارد این بحث را پیش بکشید که می توانید فرصت یادگیری فرهنگ را از خواندن کتاب های نوشته شده به زبان بومیِ خود داشته باشید، اما این فقط شما را در برابر قسمت های مختصری از فرهنگ چینی قرار می دهد. بنابراین، اگر شما بخواهید همه چیز را درباره ی رازهای چینی، تاریخ و سنت ها بدانید، احتمالاً یادگیری زبان را در نظر خواهید گرفت.

یک موقعیت بالاتر در جهان تجارت کسب می کنید

رشد چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان به طور قابل توجهی به افزایش تعداد کسانی منجر شده است که در قرن ۲۱ این زبان را می آموزند. چینی به زبان تجاری اصلی در سنگاپور و جهان تبدیل شده است. تعداد فزاینده ی متخصصان در حال یادگیری زبان ماندارین هستند تا فهم خود را از چینی مرتبط به مسائل کاری ارتقا دهند‌.

چشم اندازهای شغلی خود را افزایش می دهید

چینی زبانی است که تا چند دهه ی آتی باید حواستان به آن باشد . چین قراردادهای تجاری خود را در بسیاری از کشورها از جمله سنگاپور گسترش داده است. این بدان معنی است که اگر تمایل به کار کردن در شرکتی در هر جای دنیا داشته باشید یکی از لازمه های آن آشنایی با زبان چینی است.

آینده ی خوب

اگر می خواهید با جهان در حال تغییر پیشرفت کنید، یادگیری چینی دیگر گزینه نیست. شما باید روابط پایدار را ایجاد کنید و روند مواجه شدن با بازار های مختلف را درک کنید. پس از رشد ناگهانی چین به یکی از تأثیرگذارترین نیروگاههای تکنولوژیکی در جهان، باید انتظار تقاضاهای بالا برای  گویشوران چینی را در آینده داشته باشید. اینترنت به آرامی جهان را به یک روستای بسیار بزرگ تبدیل می کند و شما باید انتظار فعالیت اینترنتی بیشتری از چینی ها داشته باشید.