استراتژی های رایتینگ تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به استراتژی های رایتینگ تافل اشاره می کند و آنها را مورد بررسی قرار می دهد. با ما باشید تا استراتژی های مهم این مبحث را با هم ببینیم.

استراتژی های رایتینگ تافل
استراتژی های رایتینگ تافل

اما استراتژی های رایتینگ تافل را ببینیم:

باید حتماً بخش رایتینگ تافل را مطالعه کنید و پیش از روز آزمون مقالات تمرینی انجام دهید. در زیر به تعدادی نکته برای کمک به شما در کسب بهترین نتیجه از مطالعات­تان اشاره شده است.

استراتژی مطالعاتی ۱: دو نوع مقالات را مطالعه کنید

دو نوع مقاله ای که باید برای این بخش بنویسید متفاوت تر از آن هستند که در یک نگاه به نظر می رسند و مهم است که از آن تفاوتها به منظور درک چگونگی کسب امتیاز بالا برای هر دو مقاله آگاه باشید.

برای مقاله ی جامع نباید نظر خود را برای موضوع بدهید و باید به نکاتی مشخص در نوار و متون کتبی اشاره کنید تا از ادعاهای خود پشتیبانی نمایید. برای مقاله ی مستقل باید نظر شخصی خود را همراه با دلایل برای پشتیبانی از آن ارائه کنید.

کامل کردن مقالات تمرینی به شما کمک خواهد کرد که با شکل متن ها آشنا شوید (قسمت بعد را ببینید)، و باید همچنین به معیارهایی که تصحیح کنندگان تافل طبق آن به مقالات شما امتیاز می دهند نگاه کنید تا درک بهتری کسب کنید از کارهایی که برای کسب امتیاز بالا باید انجام دهید.

استراتژی مطالعاتی ۲: مقالات تمرینی برای رایتینگ تافل بنویسید

هر دفعه که به انگلیسی می نویسید به تقویت مهارتهای شما کمک شده و به شما کمک می کند در بخش رایتینگ تافل بهتر عمل کنید، اما مخصوصاً مهم است که مقالات تافل را به صورت تمرینی بنویسید. کامل کردن مقالات تمرینی به شما کمک خواهد کرد با انواع متنها برای مقاله آشنا شوید و بیاموزید چگونه زمان خود را در هنگام نوشتن مقالات مدیریت کنید.

ما یک راهنمایی داریم برای بهترین منابع تمرین رایتینگ تافل از جمله تعداد بسیار زیادی از مقالات آزمایشی رسمی. برای داشتن محتوای مطالعاتی عالی در بخش رایتینگ به آنها سر بزنید.

استراتژی مطالعاتی ۳: موقع نوشتن مقالات تمرینی زمان بگیرید

موقعی که شما مقالات تمرینی می نویسید، باید مطمئن شوید که زمان هم می گیرید. به خود ۲۰ دقیقه وقت بدهید تا برنامه ریزی کنید و یک مقاله ی ادغامی بنویسید و ۳۰ دقیقه وقت بدهید تا یک مقاله ی مستقل بنویسید.

زمان گرفتن موقع نوشتن به شما کمک می کند تا برای روز امتحان آماده تر باشید چون برنامه ریزی و نوشتن مقالات را در قالب زمانی محدود تمرین می کنید. وقتی شما اول شروع می کنید به نوشتن مقالات تمرینی خود، صرف زمانی زیاد برای آماده شدن می تواند راحت باشد که باعث می شود تا قبل از اتمام رایتینگ وقت کم بیاورید. کامل کردن مقالات تمرینی زمان بندی شده به شما کمک خواهد کرد تا از این اجتناب کنید.

شما بعد از این که نوشتن را تمام کردید باید تعداد لغات به کار برده شده در مقالات خود را هم بشمارید. تمرین های ادغامی باید بین ۱۵۰-۲۲۵ لغت و تمرین های مستقل باید حداقل ۳۰۰ لغت باشند.

استراتژی مطالعاتی ۴: مقالات تمرینی رایتینگ تافل خود را مرور کنید

بعد از این که شما هر مقاله ی تمرینی را نوشتید، باید آن را مرور هم کنید و درباره ی این که چه قدر خوب به سوال جواب داده است فکر کنید. اگر سوال تمرینی با نمونه جواب هایی همراه باشد که شما بتوانید جواب خود را با آن ها مقایسه کنید انجام این کار راحت تر است، اما باید این گام را برای تمام مقالات تمرینی که می نویسید انجام دهید، حتی اگر با هیچ توضیحی برای جواب ها همراه نباشند. شما همچنین می توانید به مقالات خود نمره بدهید یا یک معلم خصوصی یا دوستی داشته باشید که مقاله ی نمره داده شده ی تافل شما را بخواند.

این که به محض تمام شدن مقالات خود از مطالعه ی تافل دست بکشید و استراحتی کنید، ترغیب کننده است، اما انجام این گام مهم است چون باعث می شود فکر کنید که مقالات عالی چگونه هستند و مقالات شما چه طور می توانند پیشرفت کنند.

از آن جا که شما فقط می توانید زمان محدودی را برای کامل کردن مقالات خود داشته باشید، نوشتن مقاله به محض شروع زمانتان می تواند ترغیب کننده باشد. با این حال شما می خواهید که از انجام این کار اجتناب کنید. صرف فقط چند دقیقه برای برنامه ریزی مقاله ی خود می تواند به متمرکز نگه داشتن نوشته تان روی موضوع کمک کند، و اغلب می تواند به شما کمک کند تا سریع تر بنویسید چون می دانید که در مرحله ی بعد چه موضوعی را مورد بحث قرار می دهید.