نوشتن کلمات راهی برای یادگیری آنها

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می داند که کم کم دست ها بیشتر با موبایل تماس دارند تا با خودکار و قلم ، اما با هر روشی که دوست دارید بدایند که نوشتن کلمات راهی برای یادگیری آنها است و آموزش واژگان را برایتان سریع تر می کند. اما چطور؟ با ما باشید تابدانید.

چرا نوشتن کلمات راهی برای یادگیری آنها است؟


نوشتن کلمات راهی برای یادگیری آنها
نوشتن کلمات راهی برای یادگیری آنها

اگر شما می خواهید هجی کردن لغات انگلیسی را تمرین کنید و دوست دارید در حین مطالعه کاری فیزیکی انجام دهید، نوشتن لغات گزینه ای قابل اطمینان برای امتحان کردن است. شما با این روش هر لغت انگلیسی را همان طور که بلند می گویید چند دفعه می نویسید.

اگر شما در گذشته دوره های انگلیسی را گذرانده اید، احتمالاً تکالیفی مشابه این را داشته اید (من در کلاس های هفتم و هشتم و دبیرستان همیشه باید لغات جدید را به ژاپنی می نوشتم!). اگر چه یادگیری طوطی وار مورد علاقه ی همه نیست، همچنان می تواند روشی بسیار اثر گذار برای یادگیری لغات انگلیسی باشد.

مزایا
•  تعاملی است. برخلاف فلش کارت ها و لیست ها، که شما فقط برای مطالعه به آن ها رجوع می کنید، همیشه موقع نوشتن لغات در حال انجام چیزی هستید. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به راحتی دستپاچه می شوید و دوست دارید در حین مطالعه با دستان خود کاری انجام دهید، این روشی خوب برای امتحان کردن است.
•  به شما کمک می کند تا چگونگی هجی کردن لغات را به یاد آورید. فلش کارت ها و لیست ها در اصل به شما آموزش می دهند که معنای یک لغت چیست، اما نوشتن یک لغت (به جای این که مختصر به آن نگاه کنید) یادآوریِ چگونگی هجی کردن آن را خیلی راحت تر می کند.

معایب
•  نوشتن مداوم لغات می تواند احساس یک نواختی را ایجاد کند. برخلاف این که روشی اثر گذار است، یادگیری طوطی وار به طور مخصوصی روشی مفرح برای یادگیری یک زبان نیست و به سرعت خسته کننده می شود.
•  همان طور که شما لغتی را بارها و بارها می نویسید، می توانید به راحتی تمرکز خود را روی یک لغت از دست بدهید. شما برای این که واقعاً از این روش سود ببرید، باید روی این که هر لغت چه معنایی دارد و چگونه هجی می شود، تمرکز کنید.

چه طور به طور اثر گذاری از این روش استفاده کنید
بهترین روش نوشتن لغات این است که تعداد زمان های تنظیم شده ای را برای نوشتن آن ها داشته باشید. معمولاً ۱۰ تا ۲۰ دفعه کافی است. فقط مطمئن شوید همان طور که لغتی را می نویسید به طور فعالانه به کدام از قسمت آن لغات فکر می کنید: به حروف و چگونگی چیدمان آن ها نگاه کنید، آن را تلفظ کنید، و سپس تعریفش کنید.