افسانه های نادرست درباره امتحان آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد هر زبان آمزش با هر سطحی را برای دوره های آیلتس آماده می کند. در این مطلب می خواهیم به افسانه های متنوع درباره ی امتحان آیلتس اشاره کنیم که شاید خیلی از شما آن را شنیده باشید. پس با ما همراه باشید.

افسانه های نادرست درباره امتحان آیلتس

به افسانه های نادرست درباره امتحان آیلتس توجه کنید:

امتحان آیلتس هر سال ۴۸ دفعه برگزار می شود تا توانایی داوطلبانی را مشخص کند که مشتاق رفتن به دانشگاه های خارجی و یافتن شغل هستند. افسانه های زیادی درباره ی امتحان آیلتس در وبسایت های مخصوصی مورد توجه قرار گرفتند اما حقیقت این است که شما فقط باید روی تقویت زبان انگلیسی خود تمرکز کنید. آزمون آیلتس از آن اندازه ای که انتظار می رود سخت تر نیست با این حال، مهم است که درباره ی مدل های مختلف امتحان آیلتس اطلاعات کسب کنید. بعضی از شایعات مرتبط با آزمون آیلتس در زیر توصیف شده اند:

  • امتحان خیلی سخت است – بزرگ ترین تصور غلطی که در رابطه با امتحان آیلتس در ذهن داوطلب است درباره ی سطح سختی اش است. آزمون آیلتس تماماً درباره ی مهارت انگلیسی است و ممتحن فقط تواناییِ صحبت به زبان انگلیسی را بررسی می کند. نتایج در مقیاس نمره ی کلیِ ۹ گزارش می شوند که ۱ کم ترین نمره و ۹ بیش ترین نمره است. با این حال، قبل از درخواست برای رفتن به موسسه ای خاص، همیشه حداقل نمره ی کلیِ لازم در دانشگاه مورد نظر را چک کنید.
  • یادگیری لغات برای تحت تاثیر قرار دادن بله، لغات واقعاً خیلی مهم و به طور مطمئن اثرگذار هستند اما فقط وقتی که به درستی استفاده شوند. همه ی موضوع این نیست که در یک مقاله از چه تعداد لغات سخت استفاده شده بلکه ساختار جمله ی با کیفیت هم مهم است. آماده سازی خود را در آن جنبه به طور کامل انجام دهید تا در امتحان آیلتس عملکرد خوبی داشته باشید.
  • لزوم لهجه ی انگلیسی یا آمریکایی بعضی از داوطلبان فکر می کنند که لهجه ی انگلیسی یا آمریکایی می تواند در کسب نمره ی خوب در امتحان آیلتس به آن ها کمک کند. با این حال، این فقط یک افسانه است و چنین شرایطی در آزمون صدق نمی کند.
  • یادگیری حقه هایی برای تقلب در امتحان – خیلی از وبسایت ها و موسسات ادعا می کنند که از طریق آموزش حقه های مخصوصی برای تقلب در امتحان آیلتس نمره ی کلیِ بالایی را ارائه می کند. هدف چنین وبسایت ها و موسسات کلاهبردار فقط پول درآوردن است. هیچ راهی وجود ندارد که شما بتوانید در این امتحان تقلب کنید. تنها روش برای کسب نمره ی خوب در امتحان آیلتس از طریق سخت کوشی است.

در بالا تعدادی از عواملی آورده شده است که موقع آماده سازی برای آزمون آیلتس باید در ذهن داشته باشید.