امتحان yos

امتحان yos

اهداف متعددی برای یادگیری زبان ترکی استانبولی وجود دارد. امتحان yos یک امتحان ورودی برای دانشجویانی است که قصد تحصیلات عالیه در ترکیه را دارند. این آزمون توسط سازمان OSYM طراحی و برگزار می شود و نتایج امتحان yos فقط برای ادامه تحصیل در ترکیه کارایی دارد. این آزمون در مقطع لیسانس کاربرد دارد و برای مقاطع فوق لیسانس و بالاتر باید از طریق موسسه آموزش عالی مورد نظر تقاضا کرد.

امتحان yos از دو بخش تشکیل شده است:

  1. آزمون مهارت های پایه که دانش تحلیل را مورد سنجش قرار می دهد. سوالات این قسمت چندان به دانش زبان شخص مربوط نمی شوند اما توضیحات سولات به زبان ترکی به زبان آموزان داده می شود. این بخش امتحان yos دارای ۸۰ سوال است که ۴۵ تست آن سوالات IQ هستند و ۳۵ تست آن سوالات ریاضی هستند.
  2. آزمون آشنایی با زبان ترکی استانبولی  که بخش دوم امتحان yos را تشکیل می دهد مهارت درک زبان آموز از متون ترکی را مورد سنجش قرار می دهد. این قسمت امتحان yos 60 دقیقه به طول می انجامد. این قسمت آزمون برای تصمیم گیری در مورد این مسئله است که آیا زبان آموز می تواند در دوره های آموزشی که به زبان ترکی هستند شرکت کند یا نه.

حدودا در سراسر دنیا حدود ۹۲۰۰ نفر در این آزمون شرکت می کنند.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها موسسه زبان در ایران می باشد که دوره های آمادگی امتحان yos را برگزار می نماید. برای زبان آموزانی که قصد ادامه تحصیل در کشور ترکیه را دارند ، دوره های به صورت فشرده برگزار می شوند. اساتیدی که به تدریس این دوره ها می پردازند اساتید Native و مجرب هستند و بسته به نیاز زبان آموزان و زمان مورد نظر انها دوره ها تعیین می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید یا فرم مشاوره را در سایت پر کنید.