اگر در ابتدا موفق نشدید حتما دوباره در آیلتس شرکت کنید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به همه شما پیشنهاد می دهد که اگر در ابتدا موفق نشدید حتما دوباره در آیلتس شرکت کنید . اما اینکه چطور این کار را انجام دهید را در ادامه خواهیم دید.

اما چرا اگر در ابتدا موفق نشدید حتما دوباره در آیلتس شرکت کنید :

اگر در ابتدا موفق نشدید حتما دوباره در آیلتس شرکت کنید
اگر در ابتدا موفق نشدید حتما دوباره در آیلتس شرکت کنید

عدم کسب نمره ی آیلتسی که می خواهیم ممکن است احساس فوق العاده بدی داشته باشد. آسان است که به خودم احساس اجازه ی احساس شکست بدهیم یا حتی کمی دستپاچه شویم و کاملاً عادی است. بهرحال اگر به احساساتتان اجازه دهید که از کنترل خارج شوند احتمالاً مفید نخواهد بود شما را از فکر کردن واضح و پربازده بودن بازخواهد داشت.
در عوض وقتی خبر بدی می شنوید، به خود استراحت دهید. کمی وقت به کاری اختصاص دهید که باعث آرامش تان می شود؛ صحبت راجع به آن با دوستان و اعضای خانواده نه تنها به شما کمک می کند تعادل تان را باز یابید بلکه به شما کمک می کند تا چیزها را مرتب کنید. برایتان مهم است که از لحاظ روانی آرامش داشته باشید تا بتوانید تمرکزتان را به دست آورید و به آنچه که اشتباه شده فکر کنید.
وقتی شوک اولیه را پشت سر گذاشتید و کمی زمان برای کسب آرامش داشتید، بهتر قادر خواهید بود نتایج آزمون آیلتس خود را تحلیل کنید. بجای تمرکز بر روی نمره ی نهایی آیلتس، به نمره ی هر مهارت جداگانه نگاه کنید. معین کنید که شکاف بین نمره هایی که کسب کردید و آنهایی که می خواهید چقدر هست تا حوزه های اصلی را برای پیشرفت شناسایی کنید.
در مرحله ی بعد نوبت اینست که از فهرست خود برای کار بر روی آن بخشهایی که نیازمند توجه هستند استفاده کنید. تعداد بسیار زیادی منابه آنلاین وجود دارند که می توانید استفاد کنید و به شما در آماده شدن کمک خواهند کرد. بسیاری به شما اجازه می دهند بر روی مدول خاصی کار کنید (ریدینگ، رایتینگ، لیسنینگ یا اسپیکینگ) و تمرین های آزمایشی؛ پاسخهای نمونه، نکته های مفید و استراتژی های مطالعاتی ارائه می کنند.
اگر قبلاً در دوره ی آماده سازی آیلتس شرکت کرده اید، با معلمتان صحبت کنید. آنها ممکن است قادر باشند به شما بینشهای با ارزشی بدهند از اشتباهی که رخ داده و کارهایی که برای بهبود در آزمون بعدی می توانید انجام دهید.